دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 664209
تعداد نوشته ها : 524
تعداد نظرات : 85

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
من که هرچی فکر کردم 4شنبه سوری امسال حال نداد آیا به شما خوش گذشت؟ به من که خوش نگذشت به هرحال همیشه سالم و پیروز باشید
مسئولان نیروی انتظامی ، اورژانس و پزشکی قانونی امروز نتیجه سر و صداهای شب چهارشنبه سوری را اعلام کردند ؛ رییس مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی گزارش داد که حوادث شب گذشته 5 کشته و 85 مجروح به همراه داشته و روابط عمومی پزشکی قانونی شمار قربانیان چهارشنبه سوری را 2 نفر عنوان کرد .  به گزارش خبرنگار آفتاب ، دیشب شدت انفجارهای ناشی از مواد محترقه به حدی بود که بسیاری از جوانان از بیم آسیب به خود پا به خیابان ها نگذاشتند . اکثر مردم هم پیش از تاریک شدن هوا محل کار خود را به قصد خانه ها ترک کردند و به این ترنیب چهارشنبه ” جشن چهارشنبه آخر سال به میدان جنگ شبیه شده است به جای صدای جشن و شادی و جز جز سوختن چوب ها و بته ها ، از گوشه و کنار خیابان ها و حتی حیاط خانه ها صدای انفجار به گوش می رسد “ سوری امسال نسبت به سال های گذشته با ترافیک روان تر و جمعیت کمتری ” جشن چهارشنبه آخر سال به میدان جنگ شبیه شده است به جای صدای جشن و شادی و جز جز سوختن چوب ها و بته ها ، از گوشه و کنار خیابان ها و حتی حیاط خانه ها صدای انفجار به گوش می رسد “برگزار شد . چنانچه رییس اورژانس کشور نیز اعلام  کرد حوادث چهارشنبه سوری نسبت به سال های گذشته 30 درصد کاهش یافت .  اما این آمار جای امیدواری چندانی ندارد چون جشن چهارشنبه آخر سال به میدان جنگ شبیه شده است . قدرت انفجاری مواد محترقه و منفجره ای که برای جشن چهارشنبه سوری به کار می رود هر سال نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و درعوض ، افروختن آتش که سنت این شب است کاهش می یابد . به جای صدای جشن و شادی و جز جز سوختن چوب ها و بته ها ، از گوشه و کنار خیابان ها و حتی حیاط خانه ها صدای انفجار به گوش می رسد .  در چهارشنبه سوری امسال نیروی انتظامی نیز دخالت چندانی نکرد و از تذکرات ، تهدید ها و دستگیری های معمول خبری نبود . بسیاری از مغازه داران تهرانی با وجودی که به درآمد شب عید خود دل خوش کرده اند در ساعات اولیه دیشب به خاطر آسیب نرسیدن به شیشه ها و اجناس ، مغازه خود تعطیل کردند .  این انفجارهای مهیب با هر شدتی برای جوانان ایرانی نوعی هیجان محسوب می شود . جوانانی که از رفتارشان پیداست هر سال ” در چهارشنبه سوری امسال نیروی انتظامی نیز دخالت چندانی نکرد و از تذکرات ، تهدید ها و دستگیری های معم
 یک دسته از جشن‌های اقوام آریایی، جشن‌های آتش است که از میان دو جشن سده و جشن چهارشنبه سوری از شهرت بیشتری دارد. جشن آذرگان و جشن شهریورگان نیز از جشن‌های آتش بوده‌اند که فراموش شده‌اند.
 
به گزارش آفتاب، جشن سوری یا چهارشنبه سوری که اینک در شب چهارشنبه آخر سال با مراسم و آداب ویژه‌ای برگزار می‌شود، یکی از جشن‌های پرشکوه و سرشار از مراسم و شعایر بوده است. 

شواهد دلالت بر آن دارد که این جشن از اوایل قرن هفتم هجری به دست فراموشی سپرده شد، سپس با عناوینی دیگر از سده‌های دهم معمول شد.
 
هاشم رضی در کتاب گاه شماری و جشن‌های ایران باستان، درباره چهارشنبه سوری می نویسد: «ایرانیان در یکی از چند شب آخر سال جشن سوری را که عادت و سنتی دیرینه بود، با آتش‌افروزی همگانی برپا می‌کردند. 

اما چون اساس تقسیم آنان در روزشماری بر آن پایه نبود که ماه را به چهار هفته با نام‌های کنونی روزها بخش کنند، لاجرم در شب چهارشنبه آخر سال چنین جشنی برگزار نمی‌شد. روزشماری کنونی بر اثر ورود اعراب به ایران باب شد. بی‌گمان سالی که این جشن به شکلی گسترده بر پا بوده مصادف با شب چهارشنبه شده است و چون در روزشماری تازیان چهارشنبه نحس و بدیمن به شمار می‌آمده از آن تاریخ به بعد شب چهارشنبه آخر سال را با جشن سوری به شادمانی پرداخته و بدین وسیله می‌کوشیدند نحوست چنین شبی را از بین ببرند.»
 
یکی از مراسم قابل توجه در شب چهارشنبه سوری و سایر مراسم زرتشتیان، فراهم آوردن آجیل مشکل گشاست. زرتشتیان به این آجیل هفت مغزینه لرک می‌گویند. 

این آجیل که به آجیل گهنبار هم معروف است شامل هفت مغزینه یا میوه خشک است: پسته، بادام، سنجد، کشمش، گردو، انجیر و خرما که گاهی در لابه‌لای این آجیل تکه‌های کوچک نبات و نارگیل هم دیده می‌شود. این آجیل در مراسم مختلف زرتشتیان از جمله: آفرین گان‌ها، گهنبارها، جشن‌خوانی، جشن‌نوزادی و در مراسم سدره پوشی و سایر اعیاد به مدعوین داده می‌شود

حضرت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی، یکی از مراجع تقلید در قم، استفاده از مواد محترقه برای تفریح در چهارشنبه سوری را جایز ندانست . 
وی در پاسخ به استفتاء جمعی از مردم در خصوص استفاده از مواد محترقه در ایام نوروز گفت: چنانچه این مواد موجب آزار مردم باشد، حرمت آن شدیدتر است و مراسم چهارشنبه سوری از این قبیل است و چون استفاده از این مواد،از مصادیق لهو و اسراف است ،جایز نمی باشد. 

وی همچنین در پاسخ به استفتائی در خصوص شرکت در مجالس صوفیان و مدعیان عرفان ، بیان داشته است که افکار آنها انحرافی است و شرکت در مجالس آنان حرام و ترویج باطل است.

رئیس اورژانس کشور با اعلام این خبر افزود: از میان تعداد کل مصدومان 464 تن به استان تهران اختصاص می‌یابد و در این میان استان‌های همدان، شیراز، اراک، اردبیل، مشهد و قم به ترتیب با 77 مورد، 67، 30، 30، 25 و 19 مورد از جمله استان‌های پر حادثه کشور بودند. 

پناهی گفت : بر اساس قانون آمار فوت شدگان را سازمان پزشکی قانونی اعلام می‌کند بنابراین آمار فوتی های چهارشنبه سوری که از سوی اورژانس اعلام می شود آمار غیر رسمی است.

دسته ها : اخبار
4 شنبه سوزی

این چهار شنبه سوری هم دیگه مسخره بازی شده

من تا الان بیرون بودم

سریع گازشو گرفتم بیام خونه سنگر بگیرم 

که....................بومب.....بومب......بومب......

نصف. بیشتر ماشینم سیاه شده

بیچاره رو ۲ روز پیش برده بودم کارواش

واااااااااااای

حوصله ام سر رفته

کاوه کلی اصرار کرد که باهاش برم بیرون ..

ولی من که اغفال نمیشم...تازه حالشم ندارم...بحث ترس نیست

دیگه چهارشنبه سوری چهار شنبه سوری نیست

وقتی میری بیرون ترجیح میدی الان تو جنگ ویتنام بی صلاح تو دسته دشمن باشی تا تو خیابون

تازه به خودشم گفتم

یعنی هشدار دادم که اگه رفتی بیرون کور و سوخته برگشتی از من یکی توقع نداشته باش که

ازت پرستاری کنم

صدا و سیمام که دیگه غوغا کرده خیر سرش فیلم گذاشته امروز تا بچه ها نرن بیرون

بعد فیلماش.........................

آدم دیگه چی می تونه بگه..

همشون هیچی نباشه ماله ۳ دهه ی قبلن

آدم اصلا تبلیغاشو که میبینه...

دلش می خواد سریع تر تلویزیون و خاموش کنه

چه برسه بشینه خونه و این چیزا رو نیگا کنه.....

نمیدونم واقعا................

ولش..

امیدوارم همتون یه چهارشنبه سوری اصیل و با حال داشته باشید

خصوصیات دانشجویان کشورهای مختلف

ژاپن: به شدت مطالعه می کند و برای تفریح ربات می سازد! 

مصر: درس می خواند و هر از گاهی بر علیه حسنی مبارک، در و پنجره دانشگاهش را می شکند! 

هند: او پس از چند سال درس خواندن عاشق دختری می شود و همزمان برادر دوقولویش که سالها گم شده بود را پیدا می کند. سپس ماجراهای عاشقانه واکشنی(action) پیش می آید و سرانجام آندو با هم عروسی می کنند و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود! 

عراق: مدام به تیر ها و خمپاره های تروریست ها جاخالی می دهد ودر صورت زنده ماندن درس می خواند!

چین: درس می خواند و در اوقات فراغت مشابه یک مارک معروف خارجی را می سازد و با یک دهم قیمت جنس اصلی می فروشد!

اسرائیل: بیشتر واحدهایی که او پاس کرده، عملی است او دوره کامل آموزشهای رزمی و کماندویی را گذرانده! مادرزادی اقتصاد دان به دنیا می آید! 

گینه : او منتظر است تا اولین دانشگاه کشورش افتتاح شود تا به همراه بر و بچ هم قبیله ای درس بخواند! 

کوبا: او چه دلش بخواهد یا نخواهد یک کمونیست است و باید باسواد باشد و همینطور باید برای طول عمر فیدل کاسترو و جزجگر گرفتن جمیع روسای جمهوری امریکا دعا کند! 

پاکستان: او بشدت درس می خواند تا در صورت کسب نمره ممتاز، به عضویت القاعده یا گروه طالبان در بیاید! 

اوگاندا: درس می خواند و در اوقات بیکاری بین کلاس؛ چند نفر از قبیله توتسی را می کشد!

انگلیس: نسل دانشجوی انگلیسی در حال انقراض است و احتمالا تا پایان دوره کواترناری!! منقرض می شود ولی آخرین بازماندگان این موجودات هم درس می خوانند! 

ایران: عاشق تخم مرغ است! سرکلاس عمومی چرت می زند و سر کلاس اختصاصی جزوه می نویسد! سیاسی نیست ولی سیاسی ها را دوست دارد. معمولا لیگ تمام کشورهای بالا را دنبال می کند! عاشق عبارت «خسته نباشید» است، البته نیم ساعت مانده به آخر کلاس! هر روز دوپرس از غذای دانشگاه را می خورد و هر روز به غذای دانشگاه بد و بیراه می گوید! ! او چت می کند! خیابان متر می کند، ودر یک کلام عشق و حال می کند! 
همه کار می کند جز اینکه درس ... !

سلام کسی به اسم  Mahmoodinho  و از طرف وبلاگ SPORT به نوشته های من نظر داده حالا اگر این نوشته رو می بینی لطفا آدرس وبلاگشو بده تا به وبلاگش سر بزنم

با 7 سوال ساده شخصیت خود را کشف کنید!

به سوالات زیر با دقت و صادقانه پاسخ بدهید و در پایان تعبیر پاسخ هایتان را مشاهده بفرمائید

1- دریا را با کدام یک از ویژگی های زیر تشریح می‌کنید؟
آبی تیره، شفاف، سبز، گل‌آلود

2- کدام یک از اشکال زیر را دوست دارید؟
دایره، مربع یا مثلث

3- فرض کنید در راهرویی راه می‌روید. دو در می‌بینید. یکی در 5 قدمی سمت چپ تان و دیگری در انتهای راهرو. هر دو در باز هستند. کلیدی روی زمین درست جلوی شما افتاده است. آیا آن را بر می‌دارید؟

4- رنگهای روبرو را به ترتیب اولویتی که برایتان دارند بگویید . قرمز،  آبی، سبز، سیاه و سفید

5- دوست دارید در کدام قسمت کوه باشید؟

6- در ذهنتان اسب چه رنگی است؟
قهوه‌ای، سیاه یا سفید

7- توفانی در راه است. کدامیک را انتخاب می‌کنید: یک اسب یا یک خانه؟

 

و اما پاسخ

- آبی تیره : شخصیت پیچیده
سبز: آسان گیر و بی‌خیال
شفاف: به سادگی قابل درک
گل‌آلود: آشفته و سردرگم


2- دایره : سعی می‌کنید طوری رفتار کنید که خوشایند همه باشد.
مربع: خودرأی و خود محور
مثلث: یک دنده و لجباز
(اندازه اشکال با خودخواهی و منیت شما ارتباط مستقیم دارد)


3-  بله : شما آدم فرصت طلبی هستید
نه: آدم فرصت‌طلبی نیستید.


4- این سئوال، اولویت‌های شما در زندگی را مشخص می‌کند.
آبی: دوستان/ روابط
سبز: شغل و حرفه
قرمز:  دلبستگی
سیاه: مرگ
سفید: ازدواج


5- میزان ارتفاعی که انتخاب می‌کنید رابطه مستقیم با میزان جاه طلبی شما دارد .


6- قهوه‌ایی: فروتن و خاکی
سیاه: غیرقابل پیش‌بینی، سرکش، هیجان‌انگیز
سفید: برتر، مغرور، تاثیرگذار


7- این سئوال، اولویت‌های شما به هنگام مشکلات را تعیین می‌کند.
اسب: همسر
خانه: فرزند

دسته ها : روانشناسی
با سلام و شادباش به دوستان عزیز امیدوارم چند لحظه از اوقات طلایی خودتون را صرف خوندن دل نوشته من کنید وطبعا خوشحال میشم اگر با نظر اتتون مرا یاری کنید   جرم   من  چیست   ؟ جرم من چیست    که شیدای   نگاهت   شده  ام     آن    قدر      واله    که    انگشت      نمایت      شده   ام      جرم    من      چیست     که    در     کلبه     تنهایی     خویش   زاهد             گوشه            محراب               لبانت            شده  ام  آخر        ای        اختر              تابنده        به        دامان           سپهر    جرم  من  چیست    که  رسوای   زمانت  شده  ام آمدی            ساده          نشستی           به         گلیم         دل      من  جرم من چیست   که معشوق   نوازت   شده&nb
X