دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 664187
تعداد نوشته ها : 524
تعداد نظرات : 85

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
اولین دوره مسابقات فرهنگسرای شفق در رشته های کانتر استریک(تیم پنج نفره) و جنرال (تیم دو نفره) برگزار میشود.


اولین دوره مسابقات فرهنگسرای شفق در رشته های کانتر استریک(تیم پنج نفره) و جنرال (تیم دو نفره) برگزار میشود. ورودی مسابقات رایگان است

جایزه تیم اول : دویست هزار تومان
جایزه تیم دوم : صد هزار تومان
جایزه تیم سوم : پنجاه هزار تومان

مهلت ثبت نام کانتر استریک تا شنبه 24 مرداد
مهلت ثبت نام جنرال پنج شنبه 22 مرداد (تا ساعت 19زمان برگزاری مسابقات : 24 الی 29 مرداد از ساعت 10 الی 16
مکان ثبت نام : خ سید جمال الدین اسد آبادی
یوسف آباد خیابان 21 -بوستان شفق - فرهنگسرای شفق
مکان برگزاری مسابقات : گیم نت پی جی ان خ ولی عصر بالاتر از سینما استقلال کوچه دانش کیان پلاک 11 واحد 8

همراه داشتن کپی شناسنامه الزامی است

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88937916 - 021 تماس حاصل فرمایید.
دسته ها : اخبار
پسرها یکی از شخـصیت های شاهـنامه، پدر فریدون آبـتین    آتـش آتـش            نام فرمانده لشگر بابک خـرمدین،  تـزیـین و آرایش آذین       نام فرشته ای آراد         ساکت آرام             نام پدر زن داریوش کبـیر آرتان           یکی از پهـلوانان سنـتی ایران آرش       بسیار نیرومند،   پدر بزرگ داریوش کبـیر آرشام           هـدف آرمان        یکی از شخـصیت های شاهـنامه آرمین           نام باستانی ایران آریا       دارای خلق و خوی آریایی،   نام پسر داریوش آریامنش          منسوب به نژاد و قوم آرین یا آریایی آریانا       مربوط به نژاد آریا  آرین           آزاد آزاد     خاص
در آستانه ماه مبارک رمضان
پنجمین مسجد شیعیان در عربستان بسته شد

خبرگزاری فارس: در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، دستگاه‌های امنیتی عربستان سعودی پنجمین مسجد شیعیان در این کشور را نیز بستند.


به گزارش فارس، منابع آگاه در گفت‌وگو با پایگاه خبری "الراصد " گفتند: نیروهای پلیس عربستان با حمله به مسجدی در منطقه "البایونیه " شهر "الخبر " در استان الخبر این کشور از اقامه نماز در این مسجد جلوگیری کرده و آن را بستند. این پنجمین مسجد شیعیان در این شهر است که طی چند ماه اخیر بسته می‌شود.
این در حالی است که پنجشنبه گذشته نیز نمازگزاران یکی از مساجد شیعیان اسماعیلیه با قطع آب و برق مواجه شدند اما نماز را در دمای 40 درجه اقامه کردند.
چند هفته پیش رهبران شیعیان شهر الخبر در دیداری با "عبدالله بن عبدالعزیز " پادشاه عربستان از وی برای بررسی این وضعیت قول مساعدت گرفته‌بودند. مسئله بسته شدن مساجد شیعیان در عربستان از یک سال پیش تاکنون در این کشور جریان دارد و تاکنون ده‌ها شیعه از جمله سه امام جماعت در این جریانات دستگیر و زندانی شده‌اند.
به علت حکمرانی تفکرات وهابی در عربستان، مدت‌ها است از ساخت مساجد جدید شیعی حتی در مناطق "احساء "، "قطیف " و "نجران " که اکثریت اهالی آنها را شیعیان تشکیل می‌دهند، جلوگیری می‌شود.
هم‌اکنون جمعیت عربستان 22 میلیون نفر است. طبق آخرین سرشماری‌، 10 تا 15 درصد جمعیت عربستان شیعه‌اند. بیشتر شیعیان در منطقه شرقی عربستان در حاشیه خلیج فارس ـ از قطر تا نزدیک کویت ـ ساکن هستند و نواری شیعه‌نشین را شکل داده‌اند که شامل استان احساء تا قطیف می‌شود.
برخی شیعیان نیز در شهر مدینه منوره ساکن هستند و برخی هم در شهر مهم "جده " سکونت دارند. در منطقه "نجران " در جنوب عربستان و در مرز یمن نیز برخی شیعیان اثنی‌عشری و اسماعیلی زندگی می‌کنند.
دسته ها : اخبار
کرزی از عربستان کمک مالی دریافت می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور افغانستان در صدد دریافت کمک مالی از پادشاه عربستان جهت سازش با شبه نظامیان است.


به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "العالم "، رئیس جمهور افغانستان در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد: تلاش می‌کنم با اخذ کمک‌های مالی از پادشاه عربستان در راستای آشتی ملی تلاش کنم.
وی با اعلام تلاش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد طرح سازشی را با نظامیان مخالف دولت منعقد کرده است.
کرزی افزود: در صورتی که در انتخابات پیروز شوم، طالبان و نظامیان "حزب اسلام " را به سازش و آشتی دعوت می‌کنم ونیروی آنها را در عمران و ساخت و ساز کشور به کار خواهم گرفت.
وی تأکید کرد: در مجلس "لوئی جرگه " [پارلمان افغانستان] آینده نشستی را با قبائل برگزار خواهم کرد و نظامیان را متقاعد به زمین گذاشتن سلاح و مشارکت در بازسازی کشور می‌کنم.
کرزای با ابراز خرسندی از عملکرد دولت افزود: افغانستان از سالهای عزلت و گوشه نشینی فاصله گرفته است و در نشستها و مجامع بین المللی حضور فراگیری دارد.
دسته ها : اخبار
182 سال از مرگ «ویلیام بلیک» گذشت خبرگزاری فارس: «ویلیام بلیک» شاعر و نقاش انگلیسی و مبدع نوع جدید شعر در انگلستان دوازدهم آگوست سال 1827 در سن هفتاد سالگی چشم از جهان فرو بست. به گزارش خبرگزاری فارس، «بللیک» شاعر و عارف بزرگ قرن هجدهم یکی از بزرگترین شاعران انگلیس است که در کنار «ویلیام شکسپیر» از مفاخر انگلیسی‌ها به شمار می‌رود. «بلیک» از جمله شخصیت‌های آزادی‌خواه و صلح طلب انگلیس بود که همواره اندیشه‌هایش را در قالب آثار و اشعارش با مردم در میان می‌گذاشت. اندیشه‌ها و دیدگاه‌ةای عرفانی او در سالهای میانی زندگی‌اش موجب شد تا این شاعر در میان شخصیت‌های مذهبی و روحانیون کلیسا و محافل رسمی به شخصی منفور تبدیل شود. دیدگاه‌ها و عرفان «بلیک» همواره در تضاد با کلیسا زمان خودش بود. «بلیک» در سال 1757 در لندن متولد شد. او زمانی که می‌بایست به مدرسه برود در خانه ماند و بدون معلم به خواند کتاب مقدس، آثار «جان میلتون»، « اشعار شکسپیر»، آثار «بن جانسون» و متون کلاسیک یونان و متون لاتین پرداخت. او در نوجوانی استعداد خود را در نقاشی و حکاکی کشف کرد و با کمک استادش در این حوزه به یکی از صاحب‌نظران عصر خود تبدیل شد. او در این سالها علاوه بر سرودن شعر به حکاکی می‌پرداخت و در برخی موارد تابلوهایی مرکب از اشعار و حکاکی‌های خودش ارائه می‌کرد. او پس از این به مدت شش سال در آکادمی سلطنتی لندن به فراگیری نقاشی پرداخت. پس از آن همزمان با انقلاب فرانسه در سال 1793 «بلیک» شاهکاری خود را با نام «کتاب تل» و « ترانه‌های بی‌گناهی» منتشر کرد. به گفته بسیاری از همعصران و دوستان «بلیک» مثل «ویلیام وردزورث» او بدون شک یکی از برجسته‌ترین شاعران و هنرمندان قرن هیجدهم میلادی محسوب می‌شود که شاهکارهای ارزشمندی را به جهانیان ارائه کرده است. از «ویلیام بلیک» آثار متعددی تا به امروز منتشر شده است که از میان آنها می‌توان به «پیوند بهشت
دسته ها : اخبار
پخش هفته آینده به پایان می‌رسد؛
سیروس مقدم تصویربرداری «رستگاران» را به پایان برد

خبرگزاری فارس: تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «رستگاران» به کارگردانی «سیروس مقدم» شب گذشته به پایان رسید.


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «رستگاران» شب گذشته در لوکیشنی واقع در دزاشیب به پایان رسید.
بنابراین گزارش، این مجموعه در ابتدا قرار بود در 52 قسمت ساخته شود، اما در نهایت سیروس مقدم این سریال را در 49 قسمت به پایان رساند و پخش آن نیز هفته آینده به پایان خواهد رسید.
نگارش داستان این سریال توسط «سعید نعمت الله» صورت گرفته و «محمد اصفهانی» نیز خواننده تیتراژ این مجموعه تلویزیونی است.
این سریال در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای هر شب از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود.
این سریال که به تهیه کنندگی «محمد رضا شفیعی» ساخته شده، مضمونی اجتماعی دارد، زندگی دختری به نام خجسته را روایت می‌کند که در پی ناپدید شدن شوهرش احمدرضا روانه تهران شده تا خبری از او به‌دست آورد...
در این سریال بازیگرانی چون آتیلا پسیانی، پوریا پورسرخ، روناک یونسی، صبا کمالی، عباس امیری، کاوه خداشناس،لیدا کیانی، محمد حسین عمرانی، آناهیتا افشار، زهره صفوی، شهرام عبدلی، مریم سلطانی، اسماعیل سلطانیان، حشمت آرمیده، ملیحه نیکجومند، آرش مجیدی، عباس غزالی و شهربانو موسوی و ... به ایفای نقش می‌پردازند.
عوامل اصلی این پروژه عبارتند از: مدیر تولید: سید حسین یعقوبی، مشاور کارگردان: الهام غفوری، دستیار اول کارگردان: افشین سنگ چاپ، دستیار اول کارگردان: حبیب قلی‌زاده، برنامه‌ریز: علی اکبر صابری، دستیار سوم: فرزین فتحی، مدیرتصویربرداری: امیر معقولی، طراح صحنه و لباس: فرهاد عزیزی، جانشین تولید: رسول حاتمی، صدابردار: فرشید احمدی، طراح گریم:حسین صالحیان، عکاس: مهدی حیدری، منشی صحنه: فهیمه کمالی، مدیر فنی: سعید پروینی، مدیر مالی: جواد تهرانی، مشاور فیلمنامه: محمد رضا شجاعی و موسسه فرهنگی هنری وصف صبا مجری طرح آن است.
دسته ها : اخبار
افشاگری کارمند سابق بنیاد شهید از اقدامات کروبی در این بنیاد خبرگزاری فارس: یک کارمند سابق بنیاد شهید انقلاب اسلامی از ضرب و شتم قرار گرفتن خود توسط اطرافیان کروبی به علت انتقاد از ریخت و پاش‌ها و وضعیت بد حضور زنان در زمان ریاست کروبی در این بنیاد خبر داد. غلامحسین جلالیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس «توانا» به تشریح فضای فعالیت و کار بنیاد شهید انقلاب اسلامی در دوران ریاست کروبی پرداخت و ضمن انتقاد از برخورد کروبی با کارمندان و خانواده‌های شهدا اظهار داشت: 39 ساله بودم که توسط یکی از دوستانم به نام آقای ملکی که در آن زمان با بنیاد شهید انقلاب اسلامی ارتباط داشت، با این نهاد آشنا شدم؛ من که در آن هنگام شوق خدمت به خانواده‌های شهدا را داشتم از وی خواستم تا زمینه خدمتم را در به خانواده‌های شهدا فراهم کند. وی افزود: اواخر سال 59 بود که به بنیاد شهید انقلاب اسلامی معرفی شده و بدون هیچ مصاحبه و مشکلی وارد این بنیاد شدم و در قسمت واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی به خطاطی مشغول شدم. جلالیان با بیان اینکه در آن زمان فردی به نام مرتضی محمودی همزمان نماینده مردم قصر شیرین در مجلس و سرپرست واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی بود، ادامه داد: محمودی اقدامات نامناسب و غیرقانونی در بنیاد شهید انقلاب اسلامی انجام می‌داد و بارها بنده سر مسائل مختلف به وی تذکر ‌دادم ولی او تنها عصبانی می‌شد. وی با بیان اینکه در دوران ریاست کروبی در بنیاد شهید انقلاب اسلامی، زنان با وضعیت جلف و آرایش غلیظ و ظاهری بسیار زننده وارد این بنیاد می‌شدند، گفت: بنده هر گاه این موضوع را تذکر می‌دادم محمودی از بنده ناراحت می‌شد و ادعا می‌کرد اینجا مسئول دارد. وی ادامه داد: بالاخره بعد از 6 ماه از فعالیت بنده در واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی یک روز صبح که خواستم وارد بنیاد شهید شوم، انتظامات از ورودم جلوگیری کرد و با نامه‌ای که از طرف محمودی داشت، تأکید کردند که از آنها خواسته است من را به داخل بنیاد شهید راه ندهند. جلالیان تصریح کرد: بعد از چند روزی به بنیاد شهید رفتم اما نتیجه‌ای نداد و در نهایت با سماجت و پیگیری بنده، کروبی تصمیم گرفت جلسه&
دسته ها : اخبار
تکرار/همسر یک شهید در گفتگو با فارس تشریح کرد ماجرای سکه‌ها و زندان کروبی در بنیاد شهید خبرگزاری فارس: همسر شهید پالیزوانی به بیان ناگفته‌هایی از دوران مسئولیت مهدی کروبی در بنیاد شهید و حواشی آن همچون زندان غیرقانونی و هزینه‌های گزاف پرداخت. همسر شهید مرتضی پالیزوانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به تشریح دوران ریاست مهدی کروبی بر سازمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی پرداخت و ضمن انتقاد از عملکرد رییس وقت بنیاد به فرازهایی از آن مقطع اشاره کرد که متن آن در زیر می‌آید: من قبل از شهادت همسر خود از سال 60 با بنیاد شهید در ستاد جشن‌های 22 بهمن همکاری داشتم و در این رابطه نیز ناگفته‌هایی وجود دارد که شاید بسیاری از مردم از آن اطلاع نداشته باشند. وی ادامه داد: مردم از ریخت و پاش‌هایی در آن دوران چیزی نمی‌دانند؛ از پول‌ها، باج‌دادن‌ها و اسراف‌ها، ولی من خودم چند ماه با این جریان کار کردم می‌دیدم که چه پول‌هایی و به چه صورت خرج می‌شد. همسر شهید پالیزوانی به یکی از سفرهای مشهد برای میهمانان خارجی از سوی بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: خیلی از این میهمانان خارجی نبودند و تنها برخی از بحرین، عربستان، سوریه و دیگر کشورهای عربی آمدند و من آن موقع به عنوان مهماندار با آنها همکاری داشتم. وی خاطرنشان کرد: 2 هواپیمای خصوصی برای این سفر کرایه شد و میهمانان نیز در هتل شرایتون مستقر شدند. در هواپیما که بودیم هدایای زیادی از جمله زعفران و پول به تمام حاضران و حتی خدمه هواپیما دادند و قدری پول نیز در اختیار ما قرار دادند و گفتند هر چه این مهمان‌ها خواستند برایشان تهیه کنید ولی من آن موقع هزینه نکردم به علاوه اینکه چندین باکس سیگارهای خارجی نیز به میهمانان اهدا شد. من چون مهمان دار بودم، اینها را می‌دیدم و همان موقع گفتم این برنامه بیشتر به یک مراسم شکم پروری می‌ماند و جالب اینکه همه این کارها در برابر سکوت مسئولین بنیاد انجام می‌گرفت و حتی خود آقای کروبی آنجا حاضر بودند. وی با بیان اینکه من اولین کسی بودم که در کتاب شدن آثار شهید بهشتی در بنیاد نقش داشتم، اظهار داشت: از آنجا بود که مسئولیت فرهنگی یکی از شهرک‌های خانواده شهدا
یک منبع مطلع عنوان کرد؛
دروغ‌پردازی رادیو فردا برای تاثیرگذاری منفی بر مناسبات تهران - قاهره

خبرگزاری فارس: یک منبع مطلع خبری در قاهره با اشاره به پیام تبریک «مبارک» به احمدی‌نژاد که از طریق مبادی رسمی برای مقامات ایران ارسال شده از دروغ‌پردازی رادیو فردا برای تاثیرگذاری منفی بر مناسبات تهران - قاهره پرده برداشت.


به گزارش خبرگزاری فارس، در پی انتشار خبری توسط رادیو فردا مبنی بر تکذیب اعلام ارسال پیام تبریک حسنی مبارک رئیس جمهوری مصر به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران از سوی مقامات مصری، یک منبع مطلع خبری در قاهره در این باره، اظهار داشت: خبر مربوط به پیام تبریک ریاست جمهوری مصر به مناسبت انتخاب مجدد محمود احمدی‌نژاد به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران در روزنامه الاهرام (روزنامه ارگان دولت مصر) در تاریخ 19 مردادماه 88 منتشر شده است، بنابراین میزان دروغ‌پردازی رادیو فردا به خوبی برای همگان آشکار و روشن است.
این منبع خبری همچنین گفت: پیام تبریک از طریق مبادی رسمی نیز برای مقامات جمهوری اسلامی ایران ارسال شده و اقدامات غیرحرفه‌ای و مغرضانه رادیو وابسته به سیا نمی‌تواند آثار منفی در روابط تهران و قاهره به همراه داشته باشد.
دسته ها : اخبار
از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران صورت گرفت؛
تعیین یک شعبه برای شکایات افراد متضرر در جریان حوادث اخیر

خبرگزاری فارس: طی اطلاعیه‌ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران آمده است: دادستان عمومی و انقلاب تهران شعبه 13 بازرسی دادسرای ناحیه 28 برای شکایات افراد متضرر در جریان حوادث اخیر مشخص کرده است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، این روابط عمومی طی اطلاعیه‌ای آورده است: با توجه به تأکیدات آیت‌الله هاشمی شاهرودی ریاست قوه قضائیه مبنی بر لزوم احقاق حق و جبران خسارات وارده به برخی از شهروندان در حوادث و اغتشاشات اخیر، شعبه 13 بازرسی دادسرای ناحیه 28 ویژه کارکنان دولت تهران به عنوان شعبه ویژه از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران تعیین شده است در ابلاغیه فوق‌الذکر اعلام شد که اشخاص حقیقی و حقوقی برای طرح و ارائه شکایات در موارد ذیل می‌توانند به شعبه مربوطه مراجعه کنند:
الف) تخریب وسائل نقلیه و اماکن و اموال خصوصی و عمومی در اغتشاشات اخیر تهران.
ب) ایجاد خوف و ترس مبنی بر سلب آرامش و نظم عمومی توسط افرادی خاص.
ج) ایجاد مزاحمت و تعرض و ایراد ضرب و جرح عمدی.
د) هرگونه خسارت مالی و جانی در اثر تحریک به آشوب و بلوا در ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر.
همچنین جهت تسریع در رسیدگی و اتخاذ رویه واحد به تمامی نواحی دادسرای تهران ابلاغ شد که شکایات و پرونده‌های جریانی و مطروحه در این ارتباط را به شعبه مذکور ارسال کنند.
دسته ها : اخبار
X