دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 664171
تعداد نوشته ها : 524
تعداد نظرات : 85

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
راهنمای لکه گیری فوری از روی لباس 

روغن نباتی و سس : پس از برداشتن روغن و سس لکه را با الکل شستشو دهید.

آبمیوه: با الکل سفید و آب شستشو دهید.( از زدن نمک بر روی لکه های مواد غذایی رنگی مانند آبمیوه زعفرانو زردچوبه خودداری نمایید زیرا نمک موجب تثبیت لکه می شود.)

عرق: در آب سرد فرو برده با محلول آمونیاک رقیق بشویید.

شکلات،شکلات شیری،چای و قهوه: الکل سفید و سرکه را به مقدار مساوی مخلوط نموده و سپس لکه را با آن شستشو دهید.

تخم مرغ و شیر: لکه تازه را با آب سرد شستشو دهید.

رنگ: (الف) با آب ولرم و صابون بشویید. (ب) با الکل و محلول رقیق آمونیاک شستشو دهید.

انواع جوهر: دستورالعمل مربوط به لکه گیریرنگ را بکار ببرید. در مورد چوهر قرمز و مشکی از آب ژاول رقیق استفاده کنید،با آب و صابون بشویید.

مرکب:پارچه را به سرکه سفید و الکل آغشته نموده شستشو دهید.

خون: فقط با آب سرد شستشو دهید.

قیر،آدامس،گریس و روغن های صنعتی: با توجه به پیشرفت های علمی و تجربی و امکان استفاده از حلال های لکه گیری ،بدون هیچگونه عملکردی از خدمات خشکشوئی ها بهره گیری نمایید


تهیه و تنظیم : سامانه اینترنتی سایت روز

دسته ها : آموزشی
در 20 دقیقه خود را بشناسید  تصویر شما چه چیزی را آشکار می کند؟ کشف اینکه شما چه هستید و که هستید کار ساده ای است: شما همان چیزی هستید که خودتان سبب می شوید که باشید. هر تصمیم شما بخشی از هنر وجودی شماست. در پی کشف و شناخت خود باشید و شاهکار شما سرشار از امیال، ترس ها و نگرانی های وجودی، سرگردانی ها، و بی هدفی ها خواهد بود. تصمیم بگیرید که وجود بهتری از خود خلق کنید و خود را بر اساس امیال، اولویتها، باورها و اعتقادات، و استعدادهای خود طرح ریزی کنید، و شاهد یک شاهکار خواهید بود. با انجام تمریناتی که در این مقاله به آنها اشاره می شود، قادر خواهید بود خود را بشناسید، و بعد می توانید تصمیم بگیرید که به چه انسانی تبدیل شوید.  وقتی تصمیم بگیرید که در راستای هسته ی وجودی خود عمل کنید و راهی را دنبال کنید که انتخاب کرده اید، در حال تغییر هستید. ممکن است کسی نباشید که در آینده خواهید بود، اما فراموش نکنید که همان آدمی هم نیستید که در گذشته بودید. پس باید ببینید که امروز که هستید؟ اگر بخواهید هویت خود را در دیگران پیدا کنید، عزت نفس، و احساس ارزش شما هم بر انتخاب ها و نفوذ آنها وابسته خواهد بود. اما اگر تشخیص دهید که خود وجودی مستقل هستید، برحسب همان رفتار خواهید کرد.  برای ساختن یک شاهکار هنری، حدود تعریف و سایه های خاصی وجود دارد. بدون زمینه طرح و سایه، زیبایی تصویر از بین میرود. زمینه ی طرح باعث می شود رنگ ها همانطور که سازنده و طراح آن در سر داشته به زیبایی جلوه کنند. سایه های تیره، مثل اوقات سخت زندگی، می توانند قسمتی از سفر زندگی ما را رنگ کنند. آیا اجازه می دهید این سایه های تیره هویت شما را تعیین کنند، یا درمقابل آن می ایستید و آنچه که می خواستید باشید را به جهان نشان می دهید؟ شما می توانید تصویری زیبا و درخشان خلق کنید، پس سعی نکنید که پرده ی نقاشی خود را با سایه ها پر کنید و اجازه ندهید که شاهکار هنری از آن بیرون بیاید. همین امروز تصمیم بگیرید که فرای محیط پیرامونتان قدم بردارید.  یک روز کودک 15 ماهه ام که سعی می کرد راه برود، در کنار شومینه ی آجری خانه مان زمین خورد. لبش ترک خورده و شروع به خونریزی کرد. گریه هایش بیشتر از جراحتی که برداشته بود من را ناراحت کرد و با عجله به سمتش دویدم تا به او بفهمانم که هیچ اتفاقی نیفتاده و همینطور که د
سترون کردن توسط اشعه ماورای بنفش  این روش هزینه ی بالایی دارد ولی خصوصا در مناطق شهری هندوستان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چند شرکت محدود چنین فیلتری را با قیمت حدود هفت هزار تا ده هزار روپیه عرضه می کنند. آب در این سیستم ابتدا از بستری از کربن فعال شده عبور می کند که موجب جذب بو و کلر آن می شود، سپس وارد محفظه ای می شود که لامپ لوله ای شکل تولید کننده اشعه ماورای بنفش در آن جا روشن است. تماس آب با نور ماورای بنفش موجب مرگ ویروس ها و باکتری های موجود در آب می شود. این فیلتر از این جهت که هم باعث نابودی باکتری ها و هم ویروس ها می شود، از فیلتر شمعی بهتر است. با وجود این، این فیلتر نیز اشکالاتی دارد. بدون وجود مقدار معینی از فشار آب موجود در لوله کشی شهر نمی توان از این فیلتر استفاده نمود. اگر کربن فعال شده خراب شود، آب هنوز به عبور از این بستر ادامه داده و خود را به لوله تولید کننده نور ماورای بنفش می رساند و هیچ گونه راهکاری وجود ندارد که بتوانید متوجه از کار افتادن بستر زغال فعال شوید. مقدار آبی که فیلتر می شود، اندک بوده، عبور آب سرعت کمی داشته و به فشار آب موجود در سیستم لوله کشی شهر بستگی دارد، به طوری که برای تهیه پنج لیتر آب باید حدود ده دقیقه تا نیم ساعت زمان صرف شود. اشکال دیگری که وجود دارد، این است که این دستگاه فقط با جریان الکتریسیته کار می کند و با توجه به میزان برقی مصرفی، هزینه استفاده از آن گران تمام می شود. علاوه بر این، نور ماورای بنفش نمی تواند ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم را بکشد ومواد شیمیایی، سرب یا آزبست را حذف کند. برخی مواد خاص موجود در آب می توانند باکتری را در هنگام عبور از کنار نور مضر برای آن مخفی نموده و از آن محافظت کنند. آلودگی دوباره آب ممکن است بین محل تجمع و خروج آب رخ دهد. لازم است به طور منظم و مرتب از این دستگاه نگهداری شود و ناچارید یک قرارداد یک ساله با شرکت ارائه کننده خدمات این گونه فیلترها امضا کنید. هزینه سالانه نگهداری دستگاه در حال افزایش است که برای شما دردسر ساز می باشد، ولی آبی که مصرف می کنید، بسیار سالم تر از آب تصفیه شده با فیلتر شمعی است. با وجود اشکالات واضحی که در استفاده از این وسیله وجود دارد، تنها فیلتری است که آب سالم تولید می کند و می تواند به جامعه شهرنشین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری
تقطیر و جوشاندن 

این دو، دو روش شناخته شده دیگر برای تصفیه آب هستند، برای تقطیر، آبی که باید تصفیه شود، حرارت داده می شود تا به دمای نقطه جوش رسیده و تبخیر صورت گیرد. اجازه داده می شود تا بخار آب آزاد شده در یک ظرف دیگر تقطیر شود و آب تقطیر شده را آب مقطر می نامند.
آب در هندوستان خصوصا توسط افرادی که به سیستم های فیلتر کردن آب دسترسی ندارند، در منزل به صورت جوشیده مصرف می شود. آب وقتی که برای مدت زمان مشخصی جوشیده می شود، هیچ گونه شکی وجود ندارد که باکتری ها از بین رفته اند ولی این روش مضراتی نیز دارد که در زیر به آن ها اشاره می شود:

1) استفاده از گرما و حرارت برای به کار بردن این روش ضروری است و استفاده از این روش با هر کدام از اشکال سوخت پرهزینه بوده واین فرایند خصوصا برای استفاده در حجم های زیاد گران تمام می شودو.
2) مقادیر زیاد آب را نمی توان با این روش تصفیه نمود.
3) جوشاندن نمی تواند ویروس ها را کشته و یا آن ها را غیرفعال کند؛ بسیاری از آن ها می توانند در دمای نقطه جوش زنده بمانند.
4) آب جوشیده بدمزه است.

5) بدترین جنبه ناگوار، آن است که آخرین پژوهش ها بر این حقیقت اشاره دارند که آب جوشیده فاقد انرژی بوده واز این رو نامناسب و غیرسالم است.
دکتر پائول ک. کوف که یک پژوهشگر ممتاز آلمانی در این زمینه است، اثبات نمود که آب جوشیده ساختار کریستالی خود را از دست می دهد و عملا مانند یک ماده خارجی در داخل بدن نقش ایفا کرده و موجب افزایش بیماری زای تعدا سلول های خونی می شود.

منبع : آ.ر.هری - مترجم : رضا محتشمی توتکابنی

دسته ها : آموزشی

1) یک غشای حلقوی موزون و متوازن به دور یک قطره آب، یکی از مهم ترین مشخصه های تعیین کننده آب زنده است.
2) عکس این مطلب برای آب مرده صادق است. در این جاف یک قطره آب مرده با یک غشای تغییر شکل داده که قسمت خارجی آن به طور جدی آسیب دیده است، مشخص می شود.
3) در آب زنده می توانید ساختار شبکه ای شکل را مشاهده کنید که پس از خشک شدن یک قطره از این آب نمایان خواهد شد.
4) عکس این مطلب در هنگامی که یک قطره از آب مرده خشک می شود، صادق است. در اینجا نمی توانید هیچ گونه اطلاعاتی را به دست بیاورید و هیچ چیزی غیر از یک لکه کثیف پس از خشک شدن قطره آب وجود نخواهد داشت.

منبع : آ.ر.هری - مترجم : رضا محتشمی توتکابنی

دسته ها : آموزشی
چطور موهایمان را شانه کنیم؟  حالا که برس مناسب را انتخاب کردید خوب است که به چند نکته مهم در مورد چگونه شانه کردن مو اشاره کنیم.  نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با موی خود به ملایمت رفتار کنید. غلاف اطراف هر تار مو به سمت پائین رشد می‌کند. هنگام خشک کردن موها با حوله یا شانه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست را حرکت دهید تا مو نشکند.  همانطور که در بالا اشاره شد، از برس مناسب برای هر کاری استفاده کنید. برای صاف کردن مو از یک برس گرد و قطور، برای مجعد کردن و حالت دادن از برس گرد نازک و از برس تخت برای صاف و یکدست کردن سطح مو استفاده کنید.  استفاده از کرم‌ یا شامپوهای نرم کننده مو پس از حمام کردن، مو را نرم تر کرده و شانه کردن مو را راحت تر می‌کند.  موهایتان را پیش از شست وشو با شامپو برس کنید تا خوب از هم جدا شوند.  وقتی که مو خیس است شکننده تر است، بنابراین از خشک کردن خشن مو با حوله و شانه زدن و برس کشیدن سفت و سخت باید جدا خودداری کنید.  برس زدن باید دو بار در روز (صبح و شب ) و هر بار دست کم یک دقیقه انجام شود.  برای از هم جدا کردن موها، ابتدا شانه را روی نقاطی که گره‌های احتمالی وجود دارد بگذارید‌ و گره‌ها را باز کنید. موها را نکشید و به تدریج دسته هایی از مویتان را شانه کنید.  بهترین راه برس زدن موها این است که سر به طرف پایین باشد و از پشت گردن به طرف پیشانی موها برس شوند و سپس از کناره ها به طرف بالای سر این کار را ادامه دهید و در انتها با بُرس کردن از پیشانی به طرف پشت سر کار را خاتمه دهید.  اگر موهایتان را شستید، صبر کنید تا 80 درصد از موهایتان خشک شوند و بعد برس بکشید.  ‌از شامپوهای معمولی و مناسب با نوع موهایتان استفاده کنید.  توصیه می‌شود از دو نوع شامپو به طور متناوب استفاده کنید.  به قدرت کف اعتماد نکنید، کف زیاد نمی تواند دلیل پاکی و تمیزی موها باشد. اکثر شامپوها نرم کننده هستند و کمتر کف می‌کنند.  دو بار شست و شو با شامپو در هفته توصیه می‌شود، اما برای کسانی که احساس لزوم می کنند، شست وشوی هر روزه هم ایرادی ندارد(البته به شرطی که از شامپوهای معمولی و مناسب م
آب و محصولات الکترونیکی به‌ویژه رایانه‌های جیبی یا تلفن‌های همراه هیچ سازگاری با یکدیگر ندارند، پس می‌توان تصور کرد در صورتی که این دستگاه‌ها به‌طور تصادفی در آب بیفتند چه اتفاقی ممکن است رخ دهد. چند توصیه برای تلفن‌های همراهی که در آب می‌افتند آسیب‌دیدگی ناشی از تماس با هر نوع آبی برای تلفن همراه بی‌نهایت صدمه زننده خواهد بود زیرا موجب اتصال کوتاه یا از بین رفتن قطعات الکترونیکی ظریف داخل دستگاه می‌شود. اما برای این که هزینه خرید یک دستگاه جدید به صاحب بدشانس آن تحمیل نشود، راه‌هایی برای نجات تلفن‌های همراه خیس شده وجود دارد که دیجیتال تراندز به شرح آن‌ها پرداخته است: تلفن را از آب خارج کنید؛ هراندازه سریع‌تر از آب گرفته شود، ممکن است با آسیب‌دیدگی کمتری مواجه شود، اگرچه این اقدام ساده به نظر می‌رسد اما در نجات تلفن از خرابی همیشگی اهمیت به‌سزایی دارد. در مرحله بعد باید باتری را از تلفن همراه خارج کنیم که باید به‌محض خارج کردن تلفن از آب صورت بگیرد و این کار به نجات هر دوی تلفن و باتری آن کمک می‌کند که هرچه بیش‌تر با نحوه جدا کردن باتری تلفن آشنا باشیم به سرعت می‌توانیم آن را خارج کنیم. سپس سیم‌کارت تلفن را خارج کرده و تمامی اطلاعات و شماره تما‌س‌هایی را که در آن وجود دارد، ذخیره می‌کنیم زیرا حتی اگر تمامی تماس‌ها و اطلاعات برروی آن ذخیره نشده باشد، دست‌کم می‌توان با برداشتن آن تا اندازه‌ای از میزان دردسرهای احتمالی کم کرد. پس از برداشتن این دو قطعه، در مرحله بعد باید به خشک کردن تلفن اقدام کرد که در این مورد توصیه می‌شود از وسایل الکترونیکی مانند خشک‌کننده‌های موی سر استفاده نشود زیرا ممکن است تنها آسیب‌دیدگی تلفن تشدید شود. خشک کردن دستگاه باید با تکان دادن آرام دستگاه و تکاندن قطرات باقی مانده در آن و خشک کردن به‌ویژه درزها و شکاف‌های آن با یک پارچه نرم انجام بگیرد. سپس به مدت چندین ساعت باید دستگاه را با برنج یا مواد جذب کننده رطوبت دیگر بپوشانیم و اجازه بدهیم تلفن دست کم به مدت یک روز به همین صورت باقی بماند. در آخر پس از گذراندن تمامی این مراحل زمان آن می&z
دسته ها : آموزشی
آشنایی با ژانر موسیقی ژانر به دسته های مختلف هنر گفته می شود. این واژه برای زیرمجموعه های ادبیات، فیلم، برنامه های تلویزیونی، و موسیقی با محتوا و موضعات مختلف اطلاق می شود. گاهی یک اثر در یک ژانر قرار می گیرد اما این امکان هم وجود دارد که یک اثر به چند ژانر مربوط باشد. واژه ژانر موسیقی برای اشاره به انواع .. موسیقی ازجمله دوره ای که طی آن قطعه موسیقی نوشته شده است، سبک آن، دستگاه های موسیقی مورد استفاده، و طرز استفاده از آن ابزار موسیقی، فرم و عملکرد آن، روش انتقال آن، راه های پخش آن و خاستگاه جغرافیایی آن و گاهی زمینه فرهنگی و نژادی آهنگساز به کار می رود. در حال حاضر اتفاق نظر یا یک سیستم جامع درمورد ژانرهای موسیقی وجود ندارد.   وقتی از دوره زمانی بعنوان دسته بندی ژانرهای موسیقی استفاده می شود، افراد ممکن است به بعضی یا کلیه موارد یک دسته اشاره می کنند. این دسته ها عبارتند از: موسیقی عصر قدیم، موسیقی قرون وسطی، موسیقی عصر رنسانس، موسیقی باروک، موسیقی کلاسیک، موسیقی عصر رمانتیک، موسیبقی قرن بیستم. تفاسیر مختلفی درمورد مفهوم هریک از این دوره های موسیقی وجود دارد. مثلاً اینکه آیا موسیقی کلاسیک مربوط به سال 1730 تا 1820 است؟ یا از 1750 شروع می شود تا 1830؟ یا اینکه از اواخر قرن هجدهم آغاز می شود؟ آثاری مثل قطعات موسیقی کنسرتو که روی زمینه ارکستر، تک نوازی هم انجام می شود و یا دوئت بعنوان ژانر جای می گیرد مثل موسیقی ارکستری یا موسیقی ضربتی. اپرا هم یک ژانر دیگر از این نوع است. موسیقی پاپ یک زانر موسیقی است که براساس دوره زمانی و طریقه انتقال دسته بندی شده است، درست مثل موسیقی سنتی. موسیقی سرخپوستان امریکایی و موسیقی آفریقای جنوبی هر دو ژانرهای موسیقی هستند که براساس موقعیت جغرافیایی و فرهنگ دسته بندی شده اند. موسیقی نظامی یا مارش، لالایی ها، رقص گام آهسته و سایر انواع موسیقی که برای رقص نامگذاری شده اند، برحسب فرم و عملکرد طبقه بندی شده اند. بهترین تعاریف برای ژانرهای موسیقی معمولاً در مراسم های جایزه ارائه می شود. مراسم جایزه گرامی (Grammy Awards) یک نمونه از آن است. در این زمینه، بااینکه ژانرهای موسیقی برحسب معیارهای مختلف دسته بندی می شوند، معیار ژانر موسیقی مداوماً و در طول زمان آنقدر تکرار می شود تا
 دریم ویور : رویاباف طراحان وب  نام این نرم افزار به معنای رویاباف میباشد ، البته از نظر من ماکرومدیا در این مورد اصلا اقراق نکرده است . چون کار این نرم افزار آنچنان ظریف و استثنایی است که جز در رویای شما قابل تصور نیست . در این مقاله در مورد قابلیتهای نرم افزار Dreamweaver صحبت خواهد شد .    کار دریم ویور چیست ؟  نرم افزار Dreamweaver از شرکت Macromedia در نگاه اول نرم افزار ساده ای جهت ساخت صفحات HTML (Hyper Text Markup Language) است . که به ما کمک میکند تا مجبور نشویم کدهای زبان HTML را حفظ کنیم و با چند حرکت و کلیک دستورات به زبان HTML انجام میشوند و در واقع باید بگوییم این نرم افزار Dreamweaver است که Tag های زبان HTML را کاملا حفظ کرده و برای ما انجام میدهد .  شاید اولین سوالی که برای شما پیش بیاید این است که چه اشخاصی به سوی نرم افزار Dreamweaver میروند و چرا از نرم افزار های رقیب Dreamweaver یعنی GoLive از شرکت Adobe و FrontPage از شرکت Microsoft استفاده نکنیم . جواب این است که نرم افزار Dreamweaver از شرکت Macromedia و همچنین نرم افزار GoLive از شرکت Adobe برای طراحان وبی است که کارهای گرافیکی میتوانند بکنند یا بهتر بگویم طراح گرافیکی هستند اما نرم افزار FrontPage از شرکت Microsoft برای کسانی بیشتر به درد میخورد که کار آنها اتوماسیون اداری است یعنی با مجموعه برنامه Office از شرکت Microsoft کار میکنند بهتر است . و ما چون زمینه کارمان گرافیک است از بین نرم افزارهای Macromedia Dreamweaver MX 2004 و Adobe GoLive CS نرم افزار Dreamweaver را انتخاب کردیم ، زیرا نرم افزار Dreamweaver با نرم افزار Fireworkes از همین شرکت Macromedia است به خوبی مکالمه میکند و نرم افزار GoLive با نرم افزار Adobe ImageReady به خوبی مکالمه میکند و ما نیز چون Target کارمان شرکت Macromedia است نرم افزار Dreamweaver MX 2004 را انتخاب کردیم .  Dreamweaver MX 2004 به جز ساخت صفحات HTML از نوع Static و Dynamic میتواند به ساخت صفحات با PHP و ASP و ASP.NET و JSP و ColdFusion نیز به ما کمک کند ، همچنین این برنامه فلش را بخوبی پشتیبانی میکند و همین امر در طراحی سرعت ما را افزایش و خطاهای ایجاد شده در فرانت پیج را در هنگام کار ب
دسته ها : آموزشی
 دریم ویور : رویاباف طراحان وب  نام این نرم افزار به معنای رویاباف میباشد ، البته از نظر من ماکرومدیا در این مورد اصلا اقراق نکرده است . چون کار این نرم افزار آنچنان ظریف و استثنایی است که جز در رویای شما قابل تصور نیست . در این مقاله در مورد قابلیتهای نرم افزار Dreamweaver صحبت خواهد شد .    کار دریم ویور چیست ؟  نرم افزار Dreamweaver از شرکت Macromedia در نگاه اول نرم افزار ساده ای جهت ساخت صفحات HTML (Hyper Text Markup Language) است . که به ما کمک میکند تا مجبور نشویم کدهای زبان HTML را حفظ کنیم و با چند حرکت و کلیک دستورات به زبان HTML انجام میشوند و در واقع باید بگوییم این نرم افزار Dreamweaver است که Tag های زبان HTML را کاملا حفظ کرده و برای ما انجام میدهد .  شاید اولین سوالی که برای شما پیش بیاید این است که چه اشخاصی به سوی نرم افزار Dreamweaver میروند و چرا از نرم افزار های رقیب Dreamweaver یعنی GoLive از شرکت Adobe و FrontPage از شرکت Microsoft استفاده نکنیم . جواب این است که نرم افزار Dreamweaver از شرکت Macromedia و همچنین نرم افزار GoLive از شرکت Adobe برای طراحان وبی است که کارهای گرافیکی میتوانند بکنند یا بهتر بگویم طراح گرافیکی هستند اما نرم افزار FrontPage از شرکت Microsoft برای کسانی بیشتر به درد میخورد که کار آنها اتوماسیون اداری است یعنی با مجموعه برنامه Office از شرکت Microsoft کار میکنند بهتر است . و ما چون زمینه کارمان گرافیک است از بین نرم افزارهای Macromedia Dreamweaver MX 2004 و Adobe GoLive CS نرم افزار Dreamweaver را انتخاب کردیم ، زیرا نرم افزار Dreamweaver با نرم افزار Fireworkes از همین شرکت Macromedia است به خوبی مکالمه میکند و نرم افزار GoLive با نرم افزار Adobe ImageReady به خوبی مکالمه میکند و ما نیز چون Target کارمان شرکت Macromedia است نرم افزار Dreamweaver MX 2004 را انتخاب کردیم .  Dreamweaver MX 2004 به جز ساخت صفحات HTML از نوع Static و Dynamic میتواند به ساخت صفحات با PHP و ASP و ASP.NET و JSP و ColdFusion نیز به ما کمک کند ، همچنین این برنامه فلش را بخوبی پشتیبانی میکند و همین امر در طراحی سرعت ما را افزایش و خطاهای ایجاد شده در فرانت پیج را در هنگام کار ب
دسته ها : آموزشی
X