دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 596447
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
مسئولان نیروی انتظامی ، اورژانس و پزشکی قانونی امروز نتیجه سر و صداهای شب چهارشنبه سوری را اعلام کردند ؛ رییس مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی گزارش داد که حوادث شب گذشته 5 کشته و 85 مجروح به همراه داشته و روابط عمومی پزشکی قانونی شمار قربانیان چهارشنبه سوری را 2 نفر عنوان کرد .
 به گزارش خبرنگار آفتاب ، دیشب شدت انفجارهای ناشی از مواد محترقه به حدی بود که بسیاری از جوانان از بیم آسیب به خود پا به خیابان ها نگذاشتند . اکثر مردم هم پیش از تاریک شدن هوا محل کار خود را به قصد خانه ها ترک کردند و به این ترنیب چهارشنبه ” جشن چهارشنبه آخر سال به میدان جنگ شبیه شده است به جای صدای جشن و شادی و جز جز سوختن چوب ها و بته ها ، از گوشه و کنار خیابان ها و حتی حیاط خانه ها صدای انفجار به گوش می رسد “
سوری امسال نسبت به سال های گذشته با ترافیک روان تر و جمعیت کمتری ” جشن چهارشنبه آخر سال به میدان جنگ شبیه شده است به جای صدای جشن و شادی و جز جز سوختن چوب ها و بته ها ، از گوشه و کنار خیابان ها و حتی حیاط خانه ها صدای انفجار به گوش می رسد “برگزار شد . چنانچه رییس اورژانس کشور نیز اعلام 
کرد حوادث چهارشنبه سوری نسبت به سال های گذشته 30 درصد کاهش یافت . 

اما این آمار جای امیدواری چندانی ندارد چون جشن چهارشنبه آخر سال به میدان جنگ شبیه شده است . قدرت انفجاری مواد محترقه و منفجره ای که برای جشن چهارشنبه سوری به کار می رود هر سال نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و درعوض ، افروختن آتش که سنت این شب است کاهش می یابد . به جای صدای جشن و شادی و جز جز سوختن چوب ها و بته ها ، از گوشه و کنار خیابان ها و حتی حیاط خانه ها صدای انفجار به گوش می رسد . 

در چهارشنبه سوری امسال نیروی انتظامی نیز دخالت چندانی نکرد و از تذکرات ، تهدید ها و دستگیری های معمول خبری نبود . بسیاری از مغازه داران تهرانی با وجودی که به درآمد شب عید خود دل خوش کرده اند در ساعات اولیه دیشب به خاطر آسیب نرسیدن به شیشه ها و اجناس ، مغازه خود تعطیل کردند . 

این انفجارهای مهیب با هر شدتی برای جوانان ایرانی نوعی هیجان محسوب می شود . جوانانی که از رفتارشان پیداست هر سال ” در چهارشنبه سوری امسال نیروی انتظامی نیز دخالت چندانی نکرد و از تذکرات ، تهدید ها و دستگیری های معمول خبری نبود “
نسبت به سال قبل نیاز به هیجان بیشتری دارند . اما این رفتارها از لحاظ ” در چهارشنبه سوری امسال نیروی انتظامی نیز دخالت چندانی نکرد و از تذکرات ، تهدید ها و دستگیری های معمول خبری نبود “سلامت روانی چندان طبیعی به نظر نمی رسد . اینجاست 
که زنگ خطر روانشناسان در خصوص نبود راهی برای تخلیه انرژی جوانان در چنین مواقعی به خوبی شنیده می شود . 

رییس مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرده است که شب گذشته همچنین 60 تن مواد محترقه توسط نیروی انتظامی کشف شد و این در حالی است که دستفروشان در میدان های بزرگ شهر آزادانه به فروش مواد منفجره مشغول بودند . 

به گفته محمد توررنگ درگیری مإموران نیروی انتظامی با افرادی که مقدار زیادی مواد منفجره حمل می کردند به انفجار این مواد و قطع دست یکی از مإموران انجامیده است و این تإسف انگیز تراین خبری این است که تا کنون از چهارشنبه سوری مخابره شده است . 

این آمارها و اطلاعات مربوط به ساعات آغازین امروز بوده و به احتمال بسیار زیاد با ارایه گزارشات جدید تعداد مجروحان و قربانیان چهارشنبه سوری افزایش خواهد یافت .


X