دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 596471
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
نظریه یک اخترشناس مبنی بر مریخی بودن ساکنان زمین
هیثر کوپر اخترشناس انگلیسی با ارائه نظریه ای جدید اعلام کرد در صورتی که حیات زمین بر اثر برخورد شهابسنگ مریخی آغاز شده باشد می توان گفت که تمام ساکنان زمین مریخی هستند.به گزارش خبرگزاری مهر، یک اخترشناس به تازگی پیشنهادی را مبنی بر مریخی بودن تمامی ساکنین زمین ارائه کرده است. وی با استفاده از نظریه ای که برخورد شهابسنگهای مریخی را عامل شکل گیری حیات بر روی زمین در بیلیونها سال پیش می داند، این نظریه جالب را ارائه کرده است.
به اعتقاد وی مریخ نسبت به زمین فاصله کمتری از کمربند ستاره ای منظومه خورشیدی دارد و به همین دلیل مورد اصابت متعدد شهابسنگها قرار گرفته است. اصابت این شهابسنگها قسمتهایی از این سیاره را جدا کرده و وارد مدار خورشید کرده است که در نهایت این قطعات به شکل شهابسنگ با زمین برخورد کرده اند.
وی بر این باور است در این صورت آغاز حیات بر روی مریخ و انتقال آن بر روی زمین با کمک برخوردهای کیهانی مریخی امری غیر ممکن نبوده و انسانها می توانند خود را مریخی بنامند. وی این اظهارات جالب را در پی کشف مقادیر قابل توجهی از گاز متان بر روی سیاره مریخ ابراز داشت.
بر اساس گزارش زی نیوز، کشف این گاز و ایجاد احتمال یافتن موجود جاندار بر روی سیاره سرخ مریخ توجه محققان را به شهابسنگ مریخی چهار بیلیون ساله ای که در سال 1984 در منطقه آنتراکتیکا یافت شده را افزایش داده است. به طوری که سازمان ناسا اعلام کرده است که احتمال وجود فسیل میکروبی در میان این شهابسنگ بالا است. وجود چنین فسیلی می تواند بشر را از وجود حیات در گذشته های دور بر روی مریخ مطمئن سازد.

دسته ها : نجوم
X