دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 467053
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246

سفر به لندن

شهر لندن ، پایتخت بریتانیا شهری چند فرهنگی و با مناظر بسیار متنوع است که می تواند کنجکاوی توریست هایی که برای نخستین بار به آن سفر می کنند را برانگیزد. معماری غنی، پارک های زیبا ، موزه های باشکوه و منحصربه فرد ، کاخ های سلطنتی و رودخانه تایمز که از میان لندن عبور می کند از جمله دیدنی های این شهر هستند. شاید در فصل زمستان هوای سرد و مرطوب لندن برای توریست ها چندان دلپذیر نباشد ، پس بهتر است افرادی که برای نخستین بار به لندن سفر می کنند ، فصل دیگری را به این سفر اختصاص دهند. سفری کوتاه و رایگان به لندن. 25 آذر 87. گزارش بهرام افتخاری.


لطفا تا باز شدن کامل عکسها کمی صبر کنید!!!
در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه
Show P
icture را انتخاب کنید

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم

کاخ وستمینستر یکی از بناهای نمادین شهر لندن است که در سال 1987 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. این کاخ سلطنتی متعلق به قرن یازدهم میلادی در سال 1834 در یک آتش سوزی ویران شد و باردیگر به لطف معماری دوره ویکتوریا شکوه خود را باز یافت. از آن پس کاخ وستمینستر به مقر پارلمان اختصاص یافت و دو مجلس عوام و لردها در آن قرار دارند. در کنار آن می توان ساعت بیگ بن یکی دیگر از بناهای مشهور لندن را مشاهده کرد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
برج لندن یک قلعه قرون وسطایی به قدمت 900 سال است که یکی از پر بازدیدکننده ترین نقاط لندن محسوب می شود. جواهرات و گنجینه های تاج و تخت انگلستان و نشانه های سلطنتی را می توان در برج لندن مشاهده کرد. این بنا از سال 1988 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
کاخ بوکینگهام از سال 1762 اقامتگاه رسمی کلیه پادشاهان بریتانیا است. ورود به بخشی از این کاخ برای عموم آزاد است. به ویژه نباید فرصت تماشای تعویض گارد سلطنتی کاخ که هر روز در ساعت 11 و 30 دقیقه در محوطه جلوی کاخ انجام می شود را از دست داد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
میدان ترافالگار در دو قدمی کاخ وستمینستر واقع شده است. نام این میدان برگرفته از یک نبرد دریایی میان ناوگان مشترک فرانسه – اسپانیا و ناوگان دریایی بریتانیا به فرماندهی دریاسالار هوراشیو نلسون در سال 1805 میلادی است که در جریان آن ناوگان فرانسه – اسپانیا به کلی مضمحل شد، ضمن آن که نلسون نیز در این نبرد مشهور جان خود را از داد. مجسمه ای از دریاسالار نلسون به افتخار او در وسط میدان ترافالگار نصب شده است.


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
میدان پیکادلی یکی از نقاط پرتردد و دیدنی لندن است که خیابان های تجاری مشهوری مانند ریجنت استریت و شفتسبوری اوینیو به آن ختم می شوند. یک آبنمای زیبا تزیین بخش این مکان مشهور لندن است.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
هاید پارک در قلب شهر لندن به طول 2 کیلومتر و عرض یک کیلومتر واقع شده است. این پارک برای آزادی بیان شهرت دارد و در آن هر فردی می تواند برای گردش کنندگان در زمینه هر موضوعی نطق و سخنرانی کند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
نشنال گالری لندن در سال 1838 در حاشیه میدان ترافالگار احداث شد و دارای مجموعه ای از تابلوهای بزرگترین نقاشان اروپا از قرن دوازدهم تا قرن نوزدهم میلادی است. بازدید از نشنال گالری مانند بسیاری از موزه های شهر لندن برای عموم رایگان است.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
سنت جیمز پارک قدیمی ترین پارک سلطنتی لندن در قرن شانزدهم میلادی احداث شد. این پارک که بین کاخ بوکینگهام و کاخ وستمینستر واقع شده 23 هکتار وسعت دارد که محوطه زیبای آن پوشیده از درختان و چمنزارها است ، ضمن آن که نباید دریاچه آن را فراموش کرد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
سیتی محل مالی شهر لندن است که در آن آسمان خراشی قرار دارد که خود اهالی لندن به دلیل شکل آن ، این بنا را خیارشور می نامند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ارور تیم
صحنه جالب تعویض گارد سلطنتی در محوطه جلوی کاخ بوکینگهام در شهر لندن که یکی از جاذبه های توریستی و تماشایی پایتخت بریتانیا است.


دسته ها : شهر شناسی
X