دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 596448
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
فیلترهای شمعی 

چندین شرکت در کشور هندوستان این فیلترهای شمعی را تولید می کنند. شمعی که برای اهداف فیلتر کردن مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع یک سیلندر سرامیکی تو خالی دارای منفذ است. این شمع در مرکز ظرف مورد نظر قرار می گیرد و آبی که باید فیلتر شود، در داخل فضای مرکزی سیلندر ریخته می شود که پس از فیلتر شدن، از سوراخ های شمع خارج شده و وارد ظرف می گردد.

یکی از سودمندهای استفاده از فیلتر شمعی این است کهاین فیلترها ارزان بوده و استفاده از آن ها نیازمند صرف انرژی نیست. با وجود این، اگر سوراخ ها و منافذ شمع بزرگ تر از قطر ویروس ها باشند، ویروس ها از این منافذ عبور کرده و در آب فیلتر شده حضور می یابند. از این رو نوشیدن آب فیلتر شده با استفاده از فیلتر شمعی بی خطر نیست. این فیلتر فقط می تواند از عبور برخی باکتری ها جلوگیری کند. این فیلتر ضمنا مواد معلق موجود در آب را از آن جدا کرده و از این رو آبی شفاف و بدون ناخالصی فراهم می کند.
دومین اشکالی که در استفاده از این فیلترها وجود دارد، این است که یک فیلتر شمعی باید به طور دوره ای ساییده، تمیز و استریلیزه گردد. این نوع ساییدن موجب سایش و فرسایش لایه ای سطحی شمع شده واز این رو باید فیلتر را به طور دوره ای و هر چند وقت یک بار تعویض نمود. سومین اشکال ایناست که اگر آب خیلی آلوده باشد، می تواند موجب انسداد سوراخ ها و مافذ شمع شده و آن را به کلی از کار بیندازد.


تهیه و تنظیم : سامانه اینترنتی سایت روز


X