دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246

با سلام خدمت شما دانشجویی بیست و سه ساله هستم که شدیدا در خودم نیاز جنسی مشاهده میکنم . در نوجوانی عمل استمنا را انجام میدادم ولی به تازگی باز میل شدیدی به این کار پیدا کرده ام .چطور میل شدید جنسی ام از بین ببرم تا دوباره به این دام نیفتم بعضی ها میگویند که ازدواج موقت با شرط به از بین نرفتن بکارت چاره برطرف کردن این نیاز است ولی این امکان هم با توجه به جامعه ما برایم وجود ندارد لطفا مرا راهنمایی کنید .

 

پاسخ:

بسم الله الرحمن الرحیم
خواهرم سلام علیکم ؛
ابتداً در خصوص ازدواج منقطع (موقت) باید عرض کنم که اینطور نیست، و این ازدواج دارای 4 شرط است :
1- توانایی ازدواج دائم را نداشتن
2- تعیین زمانی خاص
3- تعیین مهریه
4- اجازه (اذن) پدر برای دختر »» مگر آنکه مرجع تقلید آیت الله بهجت و یا آیت الله شاهرودی باشد
اما به واقع باید عرض کرد که به قول خودنا در چنین جامعه ای ازدواج موقت راه حل نهایی نیست، چرا که با توجه به موقعیتی که حال داریم، این امر بسیار سخت است.
اما راه حل :
میدانم که سن شما دقیقاً سنی است که در آن هورمونهای جنسی به اوج ترشح خود رسیده اند، اما یک نکته را یادتان باشد :
شهوت جنسی، تنها در صورت تحریکی تشدید میشود، همانطور که از اسم آن نیز معلوم و مشهود است، تحریک جنسی است یعنی یک آن و اینطور نیست که همین طور ادامه پیدا کند و بصورت یک منحنی زنگوله ای است، آرام آرام یا تحریکات مختلف، به اوج میرسد و در صورت گرفتن پاسخ و یا انحراف آن (نه سرکوب) به دوران افول میرسد.
حال جواب قطعی یک چیز است :
آن هم کنترل خود.
چرا که حتی ازدواج دائم نیز جواب آن نیست، زیرا این امکان پذیر نیست که همین فردا دست به ازدواج بزنیم و باید حداقل چند هفته ای تحمل کرد.
اما برای این کنترل راه کارهایی موجود است اما یادتان باشد مهمترین آن این است که قبول کنید که راه حل قطعی کنترل است.
مرحله ی بعدی آن است که بفهمیم شما چطور تحریک میشوید و چطور تحریک شده اید تا بتوانیم با ارائه راه کارهایی آن را کنترل کنیم.
(توجه داشته باشید که برای چنین مسائلی نمیتوان یک نسخه کلی داد باید به صورت موردی با مشکل برخورد کرد)
 

استمناء به چه معناست ؟ استمناء بر وزن استفعال است و در عربی استفعال یک مصدر است که بر معنای طلب چیزی را کردن است، برای مثال استفراغ بر معنای طلب فرغ (آسودگی و راحتی، فارغ شدن از کاری و یا چیزی) دلالت دارد، یعنی معده طلب خالی شدن و فارغ شدن میکند. استمناء نیز طلب منی است، یعنی زمانی که فرد مذکری استمناء میکند طلب میکند تا منی وی (بصورت غیر طبیعی) خارج شود.آیا این عمل مختص به مردان است ؟ -پاسخ قطعی این پرسش منفی است، یعنی بر زنان نیز دلالت دارد، اما در خصوص جنس مونث این عمل به استشهاء معروف است. استشهاء (که باز بر وزن استفعال است) به معنای طلب شهوت است، زیرا از جنس مونث هنگام مرتکب شدن بدین عمل مایه ای خارج میشود که غیر منی است و توجه آنکه حکم دینی آن همان گناه کبیره است و تفاوتی با استمناء در جنس مذکر ندارد.آیا این عمل (که ما از اینجا به بعد با لفظ استمناء بکار می بریم) یک نیاز جنسی نیست ؟ -شاید تصور شود که این عمل یک نیاز جنسی است آن هم در زمانی که انسان به سن بلوغ رسیده و حس شهوت در وی برانگیخته میشود و راهی جز استمناء نیست؛ اما باید توجه کرد که این عمل نه تنها نیاز جنسی نیست بلکه یک انحراف جنسی است، انحراف جنسی از آن نظر که نیازی به باید به درستی و از راه صحیح برطرف شود، از طریق این عمل بصورت نادرست برطرف شده و ضرباتی، گاه غیر قابل جبران به بار می آورد. (در این مورد در پایین – قسمت نظرات پزشکی – بیشتر توضیح میدهیم. )اصولاً این عمل چگونه شروع میشود ؟ -شروع این عمل از سن بلوغ جنسی است، که در جنس مذکر و مونث متفاوت است ... پس از آنکه انسان به سن بلوغ رسید، با دیدن تصاویر، فیلم و مواردی که حس شهوت او را تحریک کند قدم به مرحله ای میگذارد تا این نیاز را حال که تحریک شده است بر طرف سازد. پس با این عمل به گونه های متفاوت آشنا میشود، سپس به دلیل اکراه فطری از این عمل (عمل گناه کلاً) به ملاعبه (بازی با خود) میپردازد، ملاعبه ای که در مرحله ی نخست با اکراه است و سپس به لذت تبدیل مشود.سپس خواه ناخواه انسان دست به عمل استمناء برمیدارد که خود این عمل نیز به 3 مرحله ی متفاوت تقسیم میشود : 1-عمل 2-حالت 3-عادت (خطرناکترین مرحله) آیا این عمل اعتیادآور است؟ -پاسخ این پرسش قطعاً مثبت است و زمانی که انسان مرحله ی اول (عمل) را انجام دهد به ناچار قدم به مرحله
سلام و درود ... گزارشی از جلسه اول آموزش هیپنوتیزم  برای دوستانی که علاقمند به موضوع آموزش خود هیپنوتیزم بودند اما امکان  حضور در کلاس را نیافتند  از جلسه اول آموزش خود هیپنوتیزم که شنبه برگذار شد و من هم در کلاس حضور داشتم بیان میکنم تا کمی در جریان کلاس قرار بگیرند همچنین برای دوستانی هم که قصد شرکت در دوره جدید که ازاین هفته شروع میشود یک آمادگی ذهنی ایجاد شود  دوستانی هم که قصد شرکت در دوره روزهای جمعه را دارند میگویم که  سرسیعتر ثبت نام کنند تا روز جمعه پشت در نماننددر ابتدای این جلسه استاد پس از معرفی خود و آشنایی با دانشجویان ابتدا به چند سوالی که دوستان قبل از دوره از طریق تلفن یا ایمیل  پرسیده بودند پاسخ گفت مهمترین سوالی که پاسخ گفته شد به نظر من شباهتها و تفاوتهای هیپنوتیزم و مدیتیشن بود که به نظرم خیلی جالب  آمد)نکته ای که برای کم خیلی جالب بود این که وقتی دوستان حاضر در کلاس قصد نت برداری از جلسه را داشتند استاد به آنها گفت دراین کلاس بجز بالش هیچ چیز دیگری لازم ندارید چون متن کامل گفته های استاد بصورت دقیق بعداز هر جلسه برای دوستان به ایم یلشان ارسال میشود همچنین وقتی یکی از دوستان قصد ضیبط صدای استاد را داشت استاد گفتند :آموزش کامل در استدیوی صدابرداری را در اختیار دوستان قرار میدهند و نیازی به ضبط صدا در کلاس نیز نمی باشدپس از آن به تشریح حالات گوناگون  امواج مغزی در درجات مختلف خواب و هیپنوتیزم ایجاد میشود پرداخت این قسمت از درس را برای شما با اجازه استاد عینا بیان میکنم انسان دارای الکتریسته خاصی میباشد که د نتیجه این مغناطیسم و فعالیتهای سلولها، انسان از خود نوعی امواج را متصاعد میکند میکند این امواج کاملا شناخته شده هستند و توسط دستگاه انسفالوگرام اندازه گیری میشود این دستگاه به روانپزشکان ومتخصصین مغز و اعصاب کمک میکند تا درجه فعالیت مغز را مشاهده نمایند و بتوانند وضعیت فعالیت سلولهای مغزی را اندازه گیری کنند چیزی که در رابطه امواج مغز و هیپنوتیزم مد نظر ماست شناخت این امواج و طول موج مورد نظر برای تاثیر گذاری ب ضمیرناخوداگاه ماست. مغز نسان در شرایط مختلف امواج متفاوتی ز خود متصاعد میکند و نوع فعالت مغز انسان در رابطه مستقیم با نوع
رازهایی از هدیه دادن گلگل علاوه بر سمبل زیبایی، یکی از هدایایی است که نشان دهنده احساسات و عواطف انسان در شرایط مختلف است. هدیه دادن گل برای هدیه گیرنده احساس خوشایندی را به وجود می آورد که معمولا نشانه علاقه و صمیمیت هدیه دهنده محسوب می گردد و باعث زینت و شادابی محفل نیز می شود. بهترین استفاده ای که می توان از این هدیه شادی بخش نمودآن است که گل های مختلف را در معانی متفاوت به عزیزانمان و آن هایی که دوستشان داریم هدیه بدهیم. این کار موجب می شود تا موجی از شادمانی و احساس صمیمیت و رضایت در وجود آن ها به حرکت درآید و غم و اندوه و مشکلات را مورد هجوم قرار دهد، علاقه افزایش می یابد و محبت ها پایدارتر می شود. گل لطیف است و احساس لطافت را در روح انسان ها دوچندان می کند و رایحه خوش آن تمام وجود فرد را دگرگون می سازد. اهدای گل نیاز به مناسبت ندارد و بد نیست بعضی وقت ها شاخه ای گل به همسر، مادر، پدر، خواهر، برادر، فرزند و همکار و آن هایی که دوستشان داریم هدیه بدهیم. با  اهدای گل عواطف و احساسات خود را بیان کنیم و دیگران را شگفت زده نماییم. دست کم با این کار طراوت، شادابی، خنده و صمیمیت جای سلام و احوالپرسی روزمره و تکراری مارا خواهد گرفت و در وجود طرف مقابل غوغایی شگفت انگیز به پا خواهد شد.کاربرد گل در کشورهای مختلف   در  اغلب کشورهای اروپایی مرسوم است کسانی که به میهمانی شام دعوت می شوند برای تشکر از خانم میزبان چند شاخه گل به او هدیه دهند. در ژاپن هر گل معنای مختلفی دارد  و در موارد مختلف مردم آن کشور از گل استفاده های فراوان می کنند. آن ها به پرورش گل علاقه زیادی دارند و در گل آرایی از استادان توانمند و برجسته ای برخوردارند. ژاپنی ها هرسال جشن گل برگزار می کنند و اغلب عشاق آن کشور باتوجه به این که هر گل معنا و مفهوم خاصی دارد احساس خود را با آن بیان می کنند و بانوان آن سرزمین هم برای نشان دادن درخواست و نظرات خود از گل هایی که به همان معنا هستند بهره می برند. در این کشور گل داودی نشانه طول عمر است و در مراسم بازنشستگی افراد یکدسته گل داودی به آن ها هدیه می دهند و به این ترتیب برای او زندگی طولانی آرزو می کنند. اهدای شکوفه گیلاس یادآور آن است که زندگی زودگذر است و نباید آن را سخت گرفت و موجب آزار و اذیت دیگران شد. البته یونا

روانشناسی جالب چهره ها در چشمان [ August 11, 2009 ]

در کل داشتن چشمهای درخشان و پر حرکت دلیل وجود هوش است.

چشمان درشت و زیبا:

نشان دهنده صفا، صمیمیت، هنرمند و عاطفی، منصف و غیرتمند، تمایل به اغراقگویی، دارای ذهنی روشن و متعالی، در دوستی خونگرم، مدیران موفقی هستند.

چشمان بهم نزدیک و کم فاصله:

حسودی و کوتاه نظری، احساساتی، زنان این گروه درونگرا و پنهان کار، حیله گر و حسابگر، موفق در امور تجاری و سیاسی

چشمان نیمه باز:

حیله گری و دلالی، غیر قابل اعتماد

چشمان خمار:

احساسی و در رویا بودن

چشمان با فاصله زیاد و دور از هم:

سادگی، درستی، فکر باز، توقعات زیاد از زندگی، بسیار زود باور، تمایل شدید به رمان و داستان، برونگرا، مردمی، وفادار

چشمان لنگه به لنگه:

چشمانی که یکی از دیگری بزرگتر است هردم مزاج و هر دم خیال، قدرت فکری زیاد ندارند و قاطعیت ندارند.

چشمان برجسته وبیرون زده:

صفات منفی مثل تنبلی، پرسر و صدا، پر حرف و ظاهربین

چشمان گودرفته و تورفته:

موذی، اگر با فاصله هم نباشد دورو و متظاهر

پلکهای برجسته:

هوش، استعداد و دقیق، گاها لاابالی و مستعد در صنایع

چشمان خندان و متبسم:

شوخ، قلب پاک، استعداد در صنایع، اگر زن باشد مادری با عاطفه و مهربان.

مردمک در وسط چشم وسفیدی پیدا:

اختلال و پیچ و خم های فکری، بی باک بودن

چشمهای بادامی:

خودخواه و متکبر، مغرور، اگر ابروها از چشمها فاصله داشته باشد خوبی و آرامش روح.

چشمهایی که انتهایش پایین یا بالاست:

ساعی، تیزهوش و بعضا موذی و حیله گر.

چشمان ریز مثل کبوتر:

طبع ملایم، ذلالت بر راز پوشی زیاد و سکوت، محتاط و محافظه کار، صادق و راستگو، مشکل پسند، کم صبر، ناشکیبا، مردان این گروه مدیران و فرمانداران و مشاوران قوی هستند و زنان این گروه وفادار و پایدار هستند. خودخوری و استعداد هوشی زیاد.

چشمان سه گوش:

اکثرا با دیگران مشکل دارند بالاخص با نامزد خود ،بی حوصله در بحث و جدل، وسواسی، ایراد گیر، اهل نق زدن، سازگاری با محیط و حرفه های مختلف دارند. بهترین فضای کار برای این گروه فضای سیاسی است.

zanerooz.blogfa.com
آشنایی با ژانر موسیقی ژانر به دسته های مختلف هنر گفته می شود. این واژه برای زیرمجموعه های ادبیات، فیلم، برنامه های تلویزیونی، و موسیقی با محتوا و موضعات مختلف اطلاق می شود. گاهی یک اثر در یک ژانر قرار می گیرد اما این امکان هم وجود دارد که یک اثر به چند ژانر مربوط باشد. واژه ژانر موسیقی برای اشاره به انواع .. موسیقی ازجمله دوره ای که طی آن قطعه موسیقی نوشته شده است، سبک آن، دستگاه های موسیقی مورد استفاده، و طرز استفاده از آن ابزار موسیقی، فرم و عملکرد آن، روش انتقال آن، راه های پخش آن و خاستگاه جغرافیایی آن و گاهی زمینه فرهنگی و نژادی آهنگساز به کار می رود. در حال حاضر اتفاق نظر یا یک سیستم جامع درمورد ژانرهای موسیقی وجود ندارد.  وقتی از دوره زمانی بعنوان دسته بندی ژانرهای موسیقی استفاده می شود، افراد ممکن است به بعضی یا کلیه موارد یک دسته اشاره می کنند. این دسته ها عبارتند از: موسیقی عصر قدیم، موسیقی قرون وسطی، موسیقی عصر رنسانس، موسیقی باروک، موسیقی کلاسیک، موسیقی عصر رمانتیک، موسیبقی قرن بیستم. تفاسیر مختلفی درمورد مفهوم هریک از این دوره های موسیقی وجود دارد. مثلاً اینکه آیا موسیقی کلاسیک مربوط به سال 1730 تا 1820 است؟ یا از 1750 شروع می شود تا 1830؟ یا اینکه از اواخر قرن هجدهم آغاز می شود؟ آثاری مثل قطعات موسیقی کنسرتو که روی زمینه ارکستر، تک نوازی هم انجام می شود و یا دوئت بعنوان ژانر جای می گیرد مثل موسیقی ارکستری یا موسیقی ضربتی. اپرا هم یک ژانر دیگر از این نوع است.موسیقی پاپ یک زانر موسیقی است که براساس دوره زمانی و طریقه انتقال دسته بندی شده است، درست مثل موسیقی سنتی. موسیقی سرخپوستان امریکایی و موسیقی آفریقای جنوبی هر دو ژانرهای موسیقی هستند که براساس موقعیت جغرافیایی و فرهنگ دسته بندی شده اند. موسیقی نظامی یا مارش، لالایی ها، رقص گام آهسته و سایر انواع موسیقی که برای رقص نامگذاری شده اند، برحسب فرم و عملکرد طبقه بندی شده اند.بهترین تعاریف برای ژانرهای موسیقی معمولاً در مراسم های جایزه ارائه می شود. مراسم جایزه گرامی (Grammy Awards) یک نمونه از آن است. در این زمینه، بااینکه ژانرهای موسیقی برحسب معیارهای مختلف دسته بندی می شوند، معیار ژانر موسیقی مداوماً و در طول زمان آنقدر تکرار می شود تا معنا و مفهومی برای آن ساخته می شود.برخی از
طراحی فکرکیفیت زندگی شما به کیفیت افکارتان بستگی داردبرای رهایی از ترس هایتان راهی پیدا کنیدکیست که آگاهانه انتخاب می کند که از چیزی بترسد؟ واکنش های نامناسب از خارج از فرآیند آگاهانه فکر نشات می گیرد. به نظر می رسد گاهی این احساسات کنترل ما را در دست می گیرند. اگر بدانید چطور آنها را نابود کنید، دیگر اوضاع آنطور نمی ماند.سوالی که خیلی ها می پرسند این است که آیا میتوان افکار را از نو ساخت؟ آیا احساسات منفی را می توان رها کرد؟ آیا می توان احساس ترس و اضطراب را متوقف کرد؟خیلی ها می دانند که ترسشان معنا و مفهومی ندارد و  سعی می کنند منطقی با آن برخورد کنند اما این هیچ چیز را عوض نمی کند. چرا؟ چون منطق هیچ ارتباطی با تجربیات احساسی ما ندارد.ذهن ابزاری قدرتمند است اما برایش مهم نیست به نفع یا به ضرر شما کار کند. ذهن ناخودآگاه شما نمی تواند بین واقعیت و خیال خود فرقی قائل شود. بدون هیچ سوالی اطلاعات را می پذیرد. وقتی باور کند چیزی حقیقت دارد، تلاش می کند تا از آن باور حمایت کند. باورهای ما در سطوح مختلف فعالیت می کنند و باورهای آگاهانه  شما آن باورهایی نیستند که کنترل شما را به دست گرفته اند.یک مسیر فکری مناسب شما وجود دارد که با آن امیال و آرزوهایتان درست در همین لحظه اتفاق می افتند. ارتباطی به امید ندارد، منظور تغییری است که ایجاد خواهید کرد.خیلی وقت ها افراد وقت و انرژی خود را ساعت های بیشمار به خواندن کتاب، شرکت در سمینارها، تماشای فیلم، یا جستجو در سایت های اینترنتی اختصاص می دهند تا شاید این ترسشان از بین برود. خیلی وقت ها به نظر می رسد که دنبال پاسخند اما باز هم هیچ چیز تغییر نمی کند. اگر میخواهید وضعیت فعلیتان را تغییر دهید، باید وارد عمل شوید. باید دیدگاه های عمیق افکار ترس آور خود را از نو طراحی کنید. هیچ دو نفری نیستند که دقیقاً یک شکل فکر کنند. همانطور که اثر انگشت هر کس خاص اوست، ذهن شما هم دیدگاه خاص خود را نسبت به واقعیت دارد. با در نظر گرفتن طریقه خاص خودتان در فیلتر کردن واقعیت، طراحی فکر به شما کمک می کند تا:·         احساسات منفی خود را رها کنید.·         تعارضات درونی خود را حل کنید.·   &n
زمونی برای تعیین تیپ شخصیت شما ________________________________________ انواع و اقسام پرسشنامه‌های شخصیتی معتبر وجود دارند که می‌توانند ته‌وتوی شخصیت شما را بریزند روی کاغذ و شما را در شناخت بهتر خودتان یاری دهند. اما جالبی پرسشنامه‌ زیر به این است که علاوه بر رو کردن برخی ویژگی‌های شخصیتی‌ شما، می‌تواند پیش‌بینی کند که آیا شما مستعد بیماری‌های قلبی هستید یا نه! چرا؟ اول تست را بزنید؛ تا بعد! کافی است در مقابل هر یک از 25 عبارتی که در زیر می‌خوانید، موافقت یا مخالفت خودتان را با «بله/خیر» مشخص کنید. تا جایی که می‌توانید، از «نمی‌دانم» اجتناب کنید. ناسلامتی شما می‌خواهید شخصیت خودتان را بشناسید! 1. آیا در مکالمات روزمره‌ی خود روی برخی کلمات تاکید می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 2. آیا سریع غذا می‌خورید و سریع حرف می‌زنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 3. به نظر شما باید به کودکان آموزش داد تا همیشه بهترین باشند؟ بلی خیر نمی‌دانم 4. آیا وقتی کسی کند و آهسته کار می‌کند، بی‌حوصلگی نشان می‌دهید؟ بلی خیر نمی‌دانم 5. آیا وقتی دیگران حرف می‌زنند، آنها را وادار به تند حرف زدن می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 6.آیا وقتی احساس می‌کنید محدود شده‌اید یا باید در رستوران، منتظر خالی‌شدن میز باشید، از فرط عصبانیت دیوانه می‌شوید؟ بلی خیر نمی‌دانم 7. آیا وقتی کسی برای شما حرف می‌زند، همچنان افکار شخصی خودتان را دنبال می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 8. آیا سعی می‌کنید در حال اصلاح صورت یا آرایش، صبحانه هم بخورید؟ بلی خیر نمی‌دانم 9. آیا اتفاق می‌افتد که در تعطیلات نوروزی یا تابستانی کار کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 10. آیا همیشه مباحث مربوط به موضوعات مورد علاقه‌ی خودتان را دنبال می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 11. آیا اگر وقت‌گذرانی کنید، خودتان را گنهکار می‌
نشانه های اعتیاد به کامپیوتردر نوجوانان نویسنده: گرگ هال / ترجمه: ارسلان شهلابه نظر می‌رسد بچه‌های امروزی با تنها چیزی که سرو کار دارند، بازی‌های کامپیوتری است. حال چه تفاوتی هست بین بچه‌ای که فقط بازی‌های کامپیوتری را دوست دارد با بچه‌ای که مشغله ذهنی‌اش بازی‌های کامپیوتری است؟ پی بردن به نشانه‌های مشغولیت ذهنی یک کاربر بازی‌های کامپیوتری اصلا کار ساده‌ای نیست و مرز ظریفی بین دوست داشتن یک فعالیت و مشغولیت ذهنی آن فعالیت وجود دارد. مساله مهم این است که به این نکته‌های ظریف، باید زمانی پی ببریم که کودکان هنوز کودک هستند و بزرگ نشده‌اند، چون وقتی مثلا یک کودک به سن 16 سالگی می‌رسد، قادر خواهد بود سر این موضوع بحث و از خود دفاع کند و وقتی شما به زمان زیادی که این نوجوان برای بازی‌های کامپیوتری صرف می‌کند، اعتراض می‌کنید او هم ممکن است به استفاده بالای شما از کامپیوتر و موبایل اشاره کند.مراقب باشید در این دام گرفتار نشوید و به نوجوان خود اجازه ندهید رفتارش را توجیه کند.بازی کامپیوتری می‌تواند به شدت اعتیادآور باشد و اگر به کودک زمان کافی برای بازی با اینترنت داده شود، همه چیز را فدای بازی می‌کند تا جایی که به مسایلی که قبلا برایش اهمیت داشت، واکنشی نشان نمی‌دهد.یکی از نشانه‌های مشغولیت ذهنی، تغییر در رفتار عادی و روزمره است که با واکنش‌هایی همچون پرخاشگری زودرس، تحمل ناپذیری و نداشتن کنترل روی رفتار و حرکات همراه است. در حالی که چنین الگوی رفتاری در دنیای واقعی مورد پذیرش واقع نمی‌شود، بروز چنین واکنش‌هایی برای پیروزی در بازی‌های کامپیوتری لازم است که در نتیجه این نوع رفتار از دنیای مجازی، به زندگی واقعی کودک و نوجوان هم منتقل می‌شود.یکی دیگر از آثار اولیه مشغولیت‌ ذهنی یک کودک در بازی‌های کامپیوتری افت تحصیلی است. این امر درست مشابه افت یک فرد معتاد به مواد مخدر است. چنین کودکی مشق و تمرین تحصیلی خود را انجام نمی‌دهد و یا نیمه کاره رها می‌کند، برای امتحانات خود مطالعه نمی کند و نسبت به دوستان خود بی‌توجه می‌شود. سعی کنید قبل از اینکه کار به اینجا بکشد، از بروز آن جلوگیری کنید، چون در غیر این صورت، کو
آزمونی برای تعیین تیپ شخصیت شماانواع و اقسام پرسشنامه‌های شخصیتی معتبر وجود دارند که می‌توانند ته‌وتوی شخصیت شما را بریزند روی کاغذ و شما را در شناخت بهتر خودتان یاری دهند. اما جالبی پرسشنامه‌ زیر به این است که علاوه بر رو کردن برخی ویژگی‌های شخصیتی‌ شما، می‌تواند پیش‌بینی کند که آیا شما مستعد بیماری‌های قلبی هستید یا نه! چرا؟ اول تست را بزنید؛ تا بعد!کافی است در مقابل هر یک از 25 عبارتی که در زیر می‌خوانید، موافقت یا مخالفت خودتان را با «بله/خیر» مشخص کنید. تا جایی که می‌توانید، از «نمی‌دانم» اجتناب کنید. ناسلامتی شما می‌خواهید شخصیت خودتان را بشناسید!1. آیا در مکالمات روزمره‌ی خود روی برخی کلمات تاکید می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 2. آیا سریع غذا می‌خورید و سریع حرف می‌زنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 3. به نظر شما باید به کودکان آموزش داد تا همیشه بهترین باشند؟ بلی خیر نمی‌دانم 4. آیا وقتی کسی کند و آهسته کار می‌کند، بی‌حوصلگی نشان می‌دهید؟ بلی خیر نمی‌دانم 5. آیا وقتی دیگران حرف می‌زنند، آنها را وادار به تند حرف زدن می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 6.آیا وقتی احساس می‌کنید محدود شده‌اید یا باید در رستوران، منتظر خالی‌شدن میز باشید، از فرط عصبانیت دیوانه می‌شوید؟ بلی خیر نمی‌دانم 7. آیا وقتی کسی برای شما حرف می‌زند، همچنان افکار شخصی خودتان را دنبال می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 8. آیا سعی می‌کنید در حال اصلاح صورت یا آرایش، صبحانه هم بخورید؟ بلی خیر نمی‌دانم 9. آیا اتفاق می‌افتد که در تعطیلات نوروزی یا تابستانی کار کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 10. آیا همیشه مباحث مربوط به موضوعات مورد علاقه‌ی خودتان را دنبال می‌کنید؟ بلی خیر نمی‌دانم 11. آیا اگر وقت‌گذرانی کنید، خودتان را گنهکار می‌دانید؟ بلی خیر نمی‌دانم 12. آیا آن قدر مشغول کار هستید که متوجه اطراف خودتان یا مثلا متوجه تغییر دکوراسیون خانه نمی‌شوید؟ بلی خیر نمی‌دانم 13. آیا با مادیات بیشتر از مسایل اجتماعی درگیر هستید؟ بلی خیر نمی‌دانم 14. آیا سعی می‌کنید فعالیت&zwnj
X