دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 597607
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
دعای همه پیامبران

پیامبر اکرم (ص) فرمود: « بهترین دعا، دعای من و دعای پیامبران پیش از من است و آن دعای زیر است:
«لا اله الا الله، وحده، وحده، وحده، لا شریک له الملک و له الحمد یحیی و یمیت و هو حی لا یموت بیده الخیر و هو علی کل شی قدیر»«معبودی جز خدا نیست، تنهاست، تنهاست، تنهاست، در فرمانروایی اش شریکی ندارد. ستایش مخصوص اوست، زنده می کند و می میراند و او زنده ای است که مرگ ندارد. خیر به دست او جاری می شود و بر هر چیزی تواناست.

دعا برای نجات از مستی ثروت

امام زین العابدین (ع) در صلوات شعبانیه به ما تعلیم داده است.«اللهم ارزقنی مواساه من قترت علیه و من رزقک، بما وسعت علی من فضلک»«خدایا به من توفیق ده تا کسانی را که روزی کمتری داده ای در آن بیشتر که بهره من کرده ای، سهیم سازم، و بهره ای را به انان دهم.

دعای بسیار مجرب برای ادای حاجت

از امام هادی (ع) رواین شده که فرمود: من در بسیاری از اوقات خدا را با این دعا می خوانم، و از درگاه خداوند خواسته ام که هر کس در کنار قبرم، این دعا را بخواند، خداوند او را ناامید نکند، و آن دعا این است:
«یا عدتی عند العدد، و یا رجائی و المعتمد، و یا کهفی و السند، و یا واحد و یا واحد، و یا «قل هو الله احد» اسئلک اللهم بحق من خلقته من خلقک و لم تجعل فی خلقک مثلهم احدا، صل علی جماعتهم، و افعل بی کذا و کذا (حاجت دعا کننده ذکر شود.)
«ای یاور من هنگام یاری ها، و ای امید و اعتمادگاه من، و ای پناهنگاه و تکیه گاه استوار، و ای یکتا و ای بی همتا، و ای «قل هو الله احد» از درگاهت مسئلت دارم به حق آن مخلوقاتی که هیچکس را در مقام مانند آنها نیافریدی، بر جماعت آنها رحمت فرست. و فلان رحمت و فلان رحمت و فلان نیازم را برآور.

دعای جامع برای حفظ از گناه

«الهی خلقت لی جسما، و جعلت لی فیه آلات اطیعک بها، و اعصیک و اغضبک بها و ارضیک بها و ارضیک و جعلت لی من نفسی داعیه الی الشهوات و اسکنتنی دارا اقد ملئت من الافات، ثم قلت لی انزجر، فبک انزجر و بک اعتصم و بک استجیر و بک احترز و استوفقک لما یرضیک»
«خدایا برای من پیکری آفریدی و در آن ابزارها و اندامهایی نهادی که من با آنها تو را فرمان می برم و نافرمانی می کنم. تو را به خشم می آورم و خشنودت می سازم. و در نفس من انگیزه ای به سوی شهوات قرار دادی و مرا در سرایی آکنده از آفات جای دادی، و آن گاه به من فرمودی بازایست. پس من به کمک تواز گناه باز می ایستم و به تو توسل می جویم، و به تو پناه می برم، و با کمک تو خودم را حفظ می کنم، و برای انجام آنچه خشنودت می سازم، از تو توفیق می طلبم.»

دعا برای نجات از شک و شبهه در اعتقادات دینی

امام صادق (ع) فرموده است: زمانی بر شما گذرد که به شبهه دچار شوید راهنمایی هم ندارید، پس در آن زمان هر کس دعای غریق را بخواند، نجات می یابد.و دعای غریق این است: «یا الله، یا رحمان، یا رحیم، یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک»«ای خدا، ای رحمان، ای رحیم، ای دگرگون کننده دلها، دلم را بر دین خود ثابت و استوار کن»

دعا به هنگام ترک هر جلسه

امام صادق (ع) فرموده است: پیامبر خدا هرگاه از مجلسی بر می خاست، گرچه زمانی کوتاه در آن جا نشسته بود، بیست و پنج مرتبه از خداوند آمرزش می طلبید.
ختم مجرب برای مطیع شدن زن

هفت مرتبه خواندن آیه 34 از سوره مبارکه نساء«الرجال قوامون علی النساء» «مردان سرپرست و نگهبان زنانند.»موجب مطیع شدن همسر است.

دعا برای تسهیل مشکلات خانه داری

ویژه زنان خانه دار (بهترین هدیه پیامبر به دخترش)رسول اکرم (ص) خطاب به دخترش، برای اسان شدن مشکلات خانه داری وی فرمود: فاطمه جان می خواهی عملی به تو تعلیم دهم که از خدمتگزار بهتر باشد؟هرگاه خواستی بخوابی:سی و سه مرتبه بگو: «سبحان الله»سی و سه مرتبه بگو: «الحمدالله»
و سی و چهار مرتبه بگو: «الله اکبر»این ذکر صد مرتبه بیش نیست ولی در نامه عمل هزار حسنه دارد. فاطمه جان! اگر این را هر روز صبح بگویی، خدا کارهای دنیا و آخرتت را اصلاح خواهد نمود.

دعا برای طلب فرزند پسر

امام صادق (ع) فرموده است:«هر کس که زنش باردار است، در ماه چهارم بارداری زنش دست همسرش را بگیرد، و روی به قبله بایستد، و «آیه الکرسی» را بخواند، و دست بر پهلوی زنش بگذارد و بگوید:
«اللهم انی سمیته محمدا»«خداوند! من این فرزندم را «محمد» نام گذاردم.»خداوند به او فرزند پسر خواهد داد. و اگر نام او را تغییر دهد، چه بسا خداوند فرزند را از او بگیرد.

دعا برای طلب فرزند

«ابی بکربن حرث بصری گوید: به حضرت صادق (ع) عرض کردم:تمام خاندان من از دنیا رفته اند و مرا فرزندی نیست تا از او نسب من باقی بماند، پس چه کنم؟حضرت فرمود: در حال سجده دعای زیر را بخوان.«رب هب من لدنک ذریه طیبه انک سمیع الدعاء رب لا تذرنی فردا و انت خیر الوارثین» «خدایا به من فرزندانی پاکیزه کرامت کن که تو دعا را می شنوی، خدا مرا تنها مگذار و و فرزندی برومند به من عطا کن در حالی که تو بهترین وارثان هستی.» (سوره آل عمران آیه 38)

X