دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
صبح روز شنبه صورت می‌گیرد؛
مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه قضاییه

خبرگزاری فارس: صبح روز شنبه هفته آینده مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه قضاییه برگزاری خواهد شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس مراسم تودیع آیت‌الله سید‌محمود هاشمی شاهرودی و معارفه آیت‌الله صادق لاریجانی به عنوان رئیس جدید قوه قضاییه صبح روز شنبه هفته آینده در محل حوزه ریاست قوه قضائیه برگزار خواهد شد.
این مراسم با حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود که حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب نیز در این جلسه حکم ابلاغ ایشان برای رئیس جدید قوه قضائیه را قرائت خواهد کرد.
دسته ها : اخبار
مقام معظم رهبری در دیدار اعضای دفتر رهبری، سپاه ولى‌‌‌امر و خانواده ایشان:متأسفانه بعضى از نخبگان دچار بى‏بصیرتى هستندخبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری در دیدار اعضای دفتر رهبری، سپاه ولى‌‌‌امر و خانواده ایشان که همه ساله برگزار می گردد، فرمودند: متأسفانه بعضى از نخبگان خودشان هم دچار بى‏بصیرتى‏اند؛ نمی‌فهمند؛ اصلاً ملتفت نیستند. یک حرفى یکهو به نفع جبهه‏اى که همتش نابودى بناى جمهورى اسلامى است می پرانند.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری با اعضای دفتر رهبری و سپاه ولى امر دیدار کردند.متن کامل سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار به شرح زیر است:بسم اللَّه‏ الرّحمن الرّحیم‏اولاً تبریک عرض می‌کنیم این اعیاد بزرگ و پیاپى را که حقیقتاً هر کدامى براى دلهاى شیعیان یک خورشید فروزنده است، یک شعاع خیره کننده است؛ ولادت حضرت اباعبداللَّه‏الحسین (علیه الصّلاة و السّلام)، ولادت حضرت سجاد (علیه الصّلاة و السّلام) و ولادت حضرت ابى‏الفضل‏العباس (علیه الصّلاة و السّلام). ان‏شاءاللَّه که بر همه‏ى شماها این اعیاد مبارک باشد. مبارک بودن هم به این است که اولاً دلتان ان‏شاءاللَّه شاد باشد، روحتان برخوردار از آرامش و سکینه‏ى الهى باشد، همه‏ى وجودتان سرشار از اعتماد به خدا و توکل به خداى متعال باشد. اگر اینها شد، عید به طور کامل براى شما مبارک است. سعى کنیم اینها را براى خودمان تدارک ببینیم؛ دلهایمان را شاد کنیم، جانهایمان را از سکینه‏ى الهى برخوردار کنیم، اعتماد به خدا را هم در وجود خودمان روز به روز بیشتر کنیم.ما به یک قولِ متعارفِ معمولى از سوى آدمى که کار بدى از او ندیده‏ایم، اعتماد میکنیم؛ قرضى از او میخواهیم، کارى دست او داریم، او به ما وعده میکند که بسیار خوب، من این کار را براى شما انجام میدهم. ما معمولاً اعتماد میکنیم، راه مى‏افتیم مقدمات کار را فراهم میکنیم، در حالى که او یک انسانى بیش نیست؛ ممکن است پشیمان بشود، ممکن است کسى بیاید رأى او را بزند، ممکن است فراموش کند، ممکن است آن امکانى که به وسیله‏ى او می‌خواست به ما کمک بکند، از دستش برود؛ ده جور یا ده&r
دسته ها : اخبار
عضو کمیسیون انرژی در گفت‌وگو با فارس: مجامع بین‌المللی بر باطل شدن قرارداد کرسنت رای می‌دهندخبرگزاری فارس: عضو کمیسیون انرژی گفت: در صورتی که طرف اماراتی قرارداد کرسنت بر مواضع خود پافشاری کند این قرارداد در دادگاه‌های بین‌المللی مطرح و با توجه به تخلفات صورت گرفته در آن رأی ابطال آن صادر خواهد شد.مؤید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: مذاکرات در خصوص پروژه گاز رسانی به امارت بین شرکت‌های ایرانی و کرسنت امارت از سال 1997 آغاز و در سال 2001 به امضاء رسید.وی ادامه داد: اما از آنجا که قرارداد کرسنت دارای تصمیمات غیر متعارفی در قیاس با دیگر قراردادهای مشابه بود اجرای آن توسط سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان منتفی شد چرا که این قرار داد در صورت اجرایی شدن آسیب‌های جدی و غیر قابل توجیهی را به ساختار تعاملات گازی ایران وارد می‌کرد.عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: از عمده ایراد‌های این قرارداد مشخص نبودن محل تحویل گاز در حریم مرزی ایران بود که این موضوع موجب شد تصمیم‌گیری در این خصوص با شک و شبهه مواجه شود.وی دیگر مشکل عمده قرارداد کرسنت را قیمت آن برشمرد و خاطرنشان کرد: قیمتی که در قرارداد بدان اشاره شده بود بسیار ابهام‌آمیز و پایین تر از حد ممکن لحاظ شده بود، در این قرارداد برای هر هزار متر مکعب 5/17 دلار تعیین شده بود که گفته می‌شود این قیمت یک چهارم قمیت واقعی آن زمان بوده است.وی تصریح کرد: بسیاری از کارشناسان به این نکته اذعان دارند که باید قیمت گاز در قرارداد کرسنت مبلغی در حدود 200 دلار تعیین می‌شد بدین سبب قیمت تعیین شده در قرارداد نیز یکی از عمده مشکلات موجود در به نتیجه رسیدن این قرارداد تلقی می‌شود.صدر تأکید کرد: مشکل دیگر این قرارداد مخزن تأمین گاز است بدین مفهوم که بر اساس قرارداد منعقده گاز مورد نیاز کشور امارات باید از مخزن سلمان تأمین می‌شد اما نکته مهم در این قرارداد بندی است که در صورت عدم تأمین گاز مورد نیاز از مخازن گاز سلمان، ایران ملزم به تأمین گاز از هر جای دیگر و صدور آن به امارات شده است.وی متذکر شد: پذیرش بند مذکور در قرارداد به این مفهوم است که ممکن است طرف ایرانی جهت تأمین گاز مورد نیاز امارات تمام
دسته ها : اخبار
دعا برای رفع بد اخلاقی

امام صادق (ع) فرموده است: «اگر کسی بداخلاق شد، در گوش او اذان بگویید.»
دعا برای دفع فال بد
رسول اکرم (ص) فال خوب زدن را دوست می داشت، و فال بد زدن را خوش نداشت و می فرمود: هر کس چیز ناخوشایندی دید که به نظرش بد جلوه می آید این دعا را بخواند.
«اللهم لا یوتی الخیر الا انت، و لا یدفع السیئات اانت و لا حول و لا قوه الا بک»
«خدایا! خوبی را کسی جز تو نمی دهد، و بدیها را کسی جز تو دفع نمی کند، و هیچ جنبش و نیرویی نیست مگر به کمک تو.»

دعای جامع خیر دنیا و آخرت

(در تعقیب هر نماز)
«محمد بن ابراهیم» به امام کاظم (ع) نوشت:
سرورم! اگر صلاح می دانید به من دعایی بیاموزید که در تعقیب نمازهایم بخوانم و خداوند با آن دعا خیر دنیا و آخرت را به من عطا فرماید. حضرت در پاسخ او نوشت: این دعا را بخوان.
«اعوذ بوجهک الکریم و عزتک التی لا ترام، و قدرتک التی لا یمتنع منها شیء من شر الدنیا و الاخره و من شر الاوجاع کلها»
«پناه می برم به بزرگواری و عزتت که خستگی ناپذیر است و نیز قدرت بیکرانت که هیچ چیز جلوی آن را نگیرد، از شر دنیا و آخرت و از شر همه دردها»

دعا برای تقویت اراده

امام زین العابدین (ع) هرگاه آیه « یا ایها الذین امنوا اتقوالله و کونوا مع الصادقین (سوره توبه، آیه 119) را تلاوت می کرد. این دعا را می خواند: «اللهم ارفعنی فی اعلی درجات هذه الندبه و اعنی بعزم الاراده».
«خدایا مرا به بالاترین درجات این دعوت بالا ببرد، و با عطا کردن اراده ای استوار کمکم کن.»

کلید توانگری

«حارث همدانی» گوید: از حضرت علی (ع) منقول است که فرمود: از رسول خدا (ص) پرسیدم: کلیدهای خزاین آسمان و زمین چیست؟
پیامبر در پاسخ فرمود: ای علی! از کلیدهای بزرگی سوال کردی. گنجینه های آسمان و زمین آن است که بنده هر صبح و شام ده بار دعای زیر را بخواند.
«لا اله الا الله اکبر، و سبحان الله ، و الحمدالله، و استغفرالله و لا حول و لا قوه الا بالله العظیم، و هو الاول و الاخر و الظاهر و الباطن، له الملک و له الحمد، یحیی و یمیت، بیده الخیر، و هو علی کل شی قدیر»
«معبودی جز خداوند نیست. خدا بزرگتر از آن است که توصیف شود. منزه است او. همه ستایشها مخصوص اوست از او طلب آمرزش می نمایم. هیچ نیرو و قوه ای جز خداوند بلند مرتبه بزرگ نیست. اول و آخر و پیدا و پنهان اوست. همه مالکیتها و ستایشها از آن اوست. زنده می کند و می میراند و تمام نیکیها بدست اوست. و به هر چیزی تواناست.»
حضرت فرمود: کسی که این دعا را هر صبح و شب بخواند، خداوند تعالی شش پاداش به او می دهد:
1- او را از شر شیطان و لشکر شیطان حفظش می کند تا بروی تسلطی پیدا نکنند.
2- کفه حسنات او سنگین شود.
3- به درجه ابرار و نیکان رسد.
4- خداوند حورالعین نصیب وی نماید.
5- فرشتگان زیادی این کلمات دعا را برای او بر ورقی منشور می نویسند، و روز قیامت برایش گواهی دهند.
6- گویا تمام کتب آسمانی (تورات، انجیل، زبور، قرآن) را قرائت کرده و نیز چنان باشد که حج و عمره مقبول انجام داده باشد، و اگر آن روز یا آن شب یا آن هفته یا در آن ماه بمیرد، او را مزد شهیدان دهند و ثواب او ثواب شهیدان باشد.»
دعا برای عمر طولانی و حسن عاقبت

امام زین العابدین (ع) در دعای خویش، از خداوند عمر طولانی توام با سعادت درخواست می کند و عرضه می دارد:
«واجعلنی ممن اطلت عمره، و حسنت عمله، و اتممت علیک نعمتک، و رضیت عنه، و احییته حیاه طیبه فی ادوم السرور، و اسبغ الکرامه، و اتم العیش»
«خدایا مرا در زمره کسانی قرار ده که عمرش را دراز، و کردارش را نیکو گردانیده ای و نعمتت را بر او تمام کرده ای و از وی خرسندی، و زندگی خوش و توام با پایدارترین شادمانی و کاملترین کرامت و معیشت عطایش فرموده ای.»

چاره اندیشی در مشکلات علمی

هرگاه شیخ الرئیس ابوعلی سینا با مشکل علمی روبرو می شد، وضو می گرفت و به مسجد جامع می رفت و نماز می گزارد. سپس به درگاه الهی دعا می کرد که مشکل را برایش آسان نماید، و آن در بسته را به روی او بگشاید.

دعا برای طلب عافیت

امام کاظم (ع) در دعای خویش جهت طلب عافیت از خداوند این دعا را می خواند:
«اللهم عافنی من شر ما ینزل من السماء الی الارض و من شر ما یعرج فیها، و من شر ما ذرا فی الارض و ما یخرج منها»
«خدایا من از تو عافیت مسئلت دارم. عافیت نیکو عطایم کن و شکر بر عافیت و شکر بر شکر عافیت ارزانیم فرما.»
رسول اکرم (ص) در دعای خویش برای درخواست عافیت این دعا را می خواند:
«اسالک تمام العافیه»
«عافیت کامل عطایم فرما.»
سپس می فرمود:
عافیت کامل، همان رسیدن به بهشت است، و نجات از آتش.
دعا برای تهی نبودن زندگی از نان و مواد غذایی
رسول اکرم (ص) در مقام دعا، عرض می کرد:
«اللهم بارک لنا فی الخبر، و لا تفرق بیننا و بینه فلولا الخبز ما صمنا، و لا صلینا و لا ادینا ربنا، عزو جل»
« خدایا به نام ما برکت بده، و میان ما و آن جدایی میفکن زیرا اگر نان (ماده غذایی) نباشد، نه می توانیم روزه بگیریم، و نه نماز بخوانیم، و نه دیگر واجبات را انجام دهیم.
X