دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم.

 نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَرَمَیتَ مُنقَضی فی ظِللّ اللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُاَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إَِیاکَ نَستَعینُ یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یاحُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِوَالقَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یاقَهارُ یاقاهِرَالعَدُوّ یاواِلیَ الوَلِیَّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَسَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِوَاِلحُکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ اَدرِکنی یاغیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ

http://seyyedzaker.blogfa.com/cat-40.aspx


تکرار/همسر یک شهید در گفتگو با فارس تشریح کردماجرای سکه‌ها و زندان کروبی در بنیاد شهیدخبرگزاری فارس: همسر شهید پالیزوانی به بیان ناگفته‌هایی از دوران مسئولیت مهدی کروبی در بنیاد شهید و حواشی آن همچون زندان غیرقانونی و هزینه‌های گزاف پرداخت.همسر شهید مرتضی پالیزوانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به تشریح دوران ریاست مهدی کروبی بر سازمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی پرداخت و ضمن انتقاد از عملکرد رییس وقت بنیاد به فرازهایی از آن مقطع اشاره کرد که متن آن در زیر می‌آید: من قبل از شهادت همسر خود از سال 60 با بنیاد شهید در ستاد جشن‌های 22 بهمن همکاری داشتم و در این رابطه نیز ناگفته‌هایی وجود دارد که شاید بسیاری از مردم از آن اطلاع نداشته باشند. وی ادامه داد: مردم از ریخت و پاش‌هایی در آن دوران چیزی نمی‌دانند؛ از پول‌ها، باج‌دادن‌ها و اسراف‌ها، ولی من خودم چند ماه با این جریان کار کردم می‌دیدم که چه پول‌هایی و به چه صورت خرج می‌شد. همسر شهید پالیزوانی به یکی از سفرهای مشهد برای میهمانان خارجی از سوی بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: خیلی از این میهمانان خارجی نبودند و تنها برخی از بحرین، عربستان، سوریه و دیگر کشورهای عربی آمدند و من آن موقع به عنوان مهماندار با آنها همکاری داشتم. وی خاطرنشان کرد: 2 هواپیمای خصوصی برای این سفر کرایه شد و میهمانان نیز در هتل شرایتون مستقر شدند. در هواپیما که بودیم هدایای زیادی از جمله زعفران و پول به تمام حاضران و حتی خدمه هواپیما دادند و قدری پول نیز در اختیار ما قرار دادند و گفتند هر چه این مهمان‌ها خواستند برایشان تهیه کنید ولی من آن موقع هزینه نکردم به علاوه اینکه چندین باکس سیگارهای خارجی نیز به میهمانان اهدا شد. من چون مهمان دار بودم، اینها را می‌دیدم و همان موقع گفتم این برنامه بیشتر به یک مراسم شکم پروری می‌ماند و جالب اینکه همه این کارها در برابر سکوت مسئولین بنیاد انجام می‌گرفت و حتی خود آقای کروبی آنجا حاضر بودند. وی با بیان اینکه من اولین کسی بودم که در کتاب شدن آثار شهید بهشتی در بنیاد نقش داشتم، اظهار داشت: از آنجا بود که مسئولیت فرهنگی یکی از شهرک‌های خانواده شهدا را به من واگذار کردند که خود این شهرک‌ها
دعا برای رفع بد اخلاقی

امام صادق (ع) فرموده است: «اگر کسی بداخلاق شد، در گوش او اذان بگویید.»
دعا برای دفع فال بد
رسول اکرم (ص) فال خوب زدن را دوست می داشت، و فال بد زدن را خوش نداشت و می فرمود: هر کس چیز ناخوشایندی دید که به نظرش بد جلوه می آید این دعا را بخواند.
«اللهم لا یوتی الخیر الا انت، و لا یدفع السیئات اانت و لا حول و لا قوه الا بک»
«خدایا! خوبی را کسی جز تو نمی دهد، و بدیها را کسی جز تو دفع نمی کند، و هیچ جنبش و نیرویی نیست مگر به کمک تو.»

دعای جامع خیر دنیا و آخرت

(در تعقیب هر نماز)
«محمد بن ابراهیم» به امام کاظم (ع) نوشت:
سرورم! اگر صلاح می دانید به من دعایی بیاموزید که در تعقیب نمازهایم بخوانم و خداوند با آن دعا خیر دنیا و آخرت را به من عطا فرماید. حضرت در پاسخ او نوشت: این دعا را بخوان.
«اعوذ بوجهک الکریم و عزتک التی لا ترام، و قدرتک التی لا یمتنع منها شیء من شر الدنیا و الاخره و من شر الاوجاع کلها»
«پناه می برم به بزرگواری و عزتت که خستگی ناپذیر است و نیز قدرت بیکرانت که هیچ چیز جلوی آن را نگیرد، از شر دنیا و آخرت و از شر همه دردها»

دعا برای تقویت اراده

امام زین العابدین (ع) هرگاه آیه « یا ایها الذین امنوا اتقوالله و کونوا مع الصادقین (سوره توبه، آیه 119) را تلاوت می کرد. این دعا را می خواند: «اللهم ارفعنی فی اعلی درجات هذه الندبه و اعنی بعزم الاراده».
«خدایا مرا به بالاترین درجات این دعوت بالا ببرد، و با عطا کردن اراده ای استوار کمکم کن.»

کلید توانگری

«حارث همدانی» گوید: از حضرت علی (ع) منقول است که فرمود: از رسول خدا (ص) پرسیدم: کلیدهای خزاین آسمان و زمین چیست؟
پیامبر در پاسخ فرمود: ای علی! از کلیدهای بزرگی سوال کردی. گنجینه های آسمان و زمین آن است که بنده هر صبح و شام ده بار دعای زیر را بخواند.
«لا اله الا الله اکبر، و سبحان الله ، و الحمدالله، و استغفرالله و لا حول و لا قوه الا بالله العظیم، و هو الاول و الاخر و الظاهر و الباطن، له الملک و له الحمد، یحیی و یمیت، بیده الخیر، و هو علی کل شی قدیر»
«معبودی جز خداوند نیست. خدا بزرگتر از آن است که توصیف شود. منزه است او. همه ستایشها مخصوص اوست از او طلب آمرزش می نمایم. هیچ نیرو و قوه ای جز خداوند بلند مرتبه بزرگ نیست. اول و آخر و پیدا و پنهان اوست. همه مالکیتها و ستایشها از آن اوست. زنده می کند و می میراند و تمام نیکیها بدست اوست. و به هر چیزی تواناست.»
حضرت فرمود: کسی که این دعا را هر صبح و شب بخواند، خداوند تعالی شش پاداش به او می دهد:
1- او را از شر شیطان و لشکر شیطان حفظش می کند تا بروی تسلطی پیدا نکنند.
2- کفه حسنات او سنگین شود.
3- به درجه ابرار و نیکان رسد.
4- خداوند حورالعین نصیب وی نماید.
5- فرشتگان زیادی این کلمات دعا را برای او بر ورقی منشور می نویسند، و روز قیامت برایش گواهی دهند.
6- گویا تمام کتب آسمانی (تورات، انجیل، زبور، قرآن) را قرائت کرده و نیز چنان باشد که حج و عمره مقبول انجام داده باشد، و اگر آن روز یا آن شب یا آن هفته یا در آن ماه بمیرد، او را مزد شهیدان دهند و ثواب او ثواب شهیدان باشد.»
دعا برای عمر طولانی و حسن عاقبت

امام زین العابدین (ع) در دعای خویش، از خداوند عمر طولانی توام با سعادت درخواست می کند و عرضه می دارد:
«واجعلنی ممن اطلت عمره، و حسنت عمله، و اتممت علیک نعمتک، و رضیت عنه، و احییته حیاه طیبه فی ادوم السرور، و اسبغ الکرامه، و اتم العیش»
«خدایا مرا در زمره کسانی قرار ده که عمرش را دراز، و کردارش را نیکو گردانیده ای و نعمتت را بر او تمام کرده ای و از وی خرسندی، و زندگی خوش و توام با پایدارترین شادمانی و کاملترین کرامت و معیشت عطایش فرموده ای.»

چاره اندیشی در مشکلات علمی

هرگاه شیخ الرئیس ابوعلی سینا با مشکل علمی روبرو می شد، وضو می گرفت و به مسجد جامع می رفت و نماز می گزارد. سپس به درگاه الهی دعا می کرد که مشکل را برایش آسان نماید، و آن در بسته را به روی او بگشاید.

دعا برای طلب عافیت

امام کاظم (ع) در دعای خویش جهت طلب عافیت از خداوند این دعا را می خواند:
«اللهم عافنی من شر ما ینزل من السماء الی الارض و من شر ما یعرج فیها، و من شر ما ذرا فی الارض و ما یخرج منها»
«خدایا من از تو عافیت مسئلت دارم. عافیت نیکو عطایم کن و شکر بر عافیت و شکر بر شکر عافیت ارزانیم فرما.»
رسول اکرم (ص) در دعای خویش برای درخواست عافیت این دعا را می خواند:
«اسالک تمام العافیه»
«عافیت کامل عطایم فرما.»
سپس می فرمود:
عافیت کامل، همان رسیدن به بهشت است، و نجات از آتش.
دعا برای تهی نبودن زندگی از نان و مواد غذایی
رسول اکرم (ص) در مقام دعا، عرض می کرد:
«اللهم بارک لنا فی الخبر، و لا تفرق بیننا و بینه فلولا الخبز ما صمنا، و لا صلینا و لا ادینا ربنا، عزو جل»
« خدایا به نام ما برکت بده، و میان ما و آن جدایی میفکن زیرا اگر نان (ماده غذایی) نباشد، نه می توانیم روزه بگیریم، و نه نماز بخوانیم، و نه دیگر واجبات را انجام دهیم.
دعا برای تضعیف قدرتمندان و شکست قدرت آنان

امام صادق (ع) هنگامی که وارد مجلس منصور دوانیقی شد، او را غصبناک دید، فورا دعای زیر را خواند، در نتیجه خشم منصور آرام، و قدرتش درهم شکسته شد.
یا عدتی عند شدتی، و یا غوثی عند کربتی، احرسنی بعینک التی لا تنام، واکنفی برکنک الذی لا یرام»
«ای خدایی که در شداید پناه منی. ای خدایا که درغم جانکاه معین و ناصر منی. خدایا مرا با چشم خدای ات که هرگز به خواب نمی رود نگاهداری کن. خدایا! مرا در کنف حمایت و پشتیبانی خود که هرگز سست و ضعیف نمی شودقرار ده.
هر کسی این دعا را حفظ کند، و هنگام هر پیشامد سخت و رنج آوری آن را بخواند، ناراحتی هایش به شادی مبدل شود.

X