دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246

کشف شواهدی جدید از حیات احتمالی در قمر کیوان

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران 

کشف مدارک جدیدی مبنی بر وجود آب مایع در لایه‌های زیرین سطح قمر انسلادوس از سوی محققان ناسا، ظن دانشمندان به وجود حیات احتمالی در این قمر سیاره کیوان را تقویت کرد. 


به گزارش سرویس علمی ایسنا، به گفته دانشمندان، فضاپیمای کاسینی از میان تپه‌های یخی ایجاد شده توسط آتشفشا‌ن‌های یخی روی قمر کیوان عبور کرده و مولکولهای آب با بار الکتریکی منفی را شناسایی کرده که نشانه آشکاری از وجود یک دریای زیر زمینی است. 


در روی زمین این نوع از یون‌های کم عمر در جاهایی مانند آبشارها و امواج اقیانوسها تولید می‌شوند که آب در حال حرکت است. 


به نوشته روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف، به عقیده دانشمندان اگر در انسلادوس آب مایع وجود داشته باشد این ششمین قمر بزرگ سیاره کیوان می‌تواند شرایط لازم برای حفظ حیات را داشته باشد.

دسته ها : علمی - اخبار
روش‎ جدید برای‎ بهبود کمر درد 

پژوهشگران‎‎ هلندی‎‎ بـرای درمـان کمر درد روش‎ های‎‎ جدیدی یافته‎‎ اند کـه بـا وجود کمر درد می‎ توان‎ کار کرد طوریکه‎ درد به‎ بدن‎ آسیب‎ نمی‎ زند. 
بـه‎‎ گـزارش‎ پـایگــاه خبــری‎‎ وب‎ ام‎ دی در اینترنت‎, بر اساس‎ روش‎ دانشمنـدان‎ هـلنـدی‎ افراد مبتلا به‎‎‎ کمردرد در هفته دو جلسه یک‎ ساعته‎ ورزش‎ می‎‎ کنند و تمرینات‎ ورزشی آنان‎ شامل‎ بلند کردن‎ کیف‎ دستی‎‎ و اشیایی ماننـد آن‎ است‎. 

براساس‎ توصیه‎‎ این‎‎ متخصصان اشیایی‎ که برای‎ تمرین‎ های‎ ورزشی‎‎ در نظر گرفته‎ می شوند هر جلسه‎‎ سنگین‎ تر از جلسه قبل‎ خواهند بـود و همه‎ حرکات‎ بدون‎‎‎ درنظر گرفتن دردآور بـودن آنها اجرا می‎ شود. 

بر اساس‎ تحقیق‎ پـژوهـشگـران‎, افـرادی‎ کـه‎ استراحت‎ مطلق‎ دارند پس‎ از سه‎‎‎ ماه به کـار خود باز می‎ گردند اماافرادی‎ که‎‎ با برنامه جدیـد درمـان‎ می‎ شوند پس‎ از دو ماه‎ سرکار خود حاضر خواهند شد.تهیه و تنظیم : سامانه اینترنتی سایت روز دسته ها : علمی - اخبار
مجله استار گزارش کرده است که بین آنجی و برد دعوا شدیدی رخ می‌دهد حتی آلارم هشدار خانه آنها بصدا در می‌آید. پلیس می‌آید ولی زود بر می‌گردد. (شاید هم دلیل آمدن پلیس یک چیز دیگر باشد که این مجله اینطوری آب و تاب داده است). طبق گفته این مجله آنجی صندلی را سمت برد پرتاب کرده و درگیری فیزیکی هم داشته‌اند.

اختلاف‌های این زوج از نگاه این مجله: آنجی قصد داشته است که با پاکس به میسوری برود برای روز شکرگزاری اما برد دوست داشته کنار خانواده‌اش (پدر و مادر) باشد. موضوع دیگر فرزند خواندگی جدید آنجی است که برد مخالف است و اصلا تمایلی ندارد.


چند هفته (حتی چند ماه) هست که مجلات آمریکایی از اختلاف و جدایی این زوج می‌نویسند هر چند استاره مجله نزدیک به این خانواده است، خیلی وقت‌ها هم خبرهاش درباره این زوج دروغ و حتی یک بار تیترش جدایی قطعی این دو بود!!

http://www.funpatogh.com

دسته ها : اخبار
 icubعنوان یک روبات کودک مجهز به هوش مصنوعی پیشرفته است که پنج سال قبل ساخته شد و تاکنون حرف زدن و بازی با توپ و لگو را آموخته است. خبرگزاری مهر در گفتگو با عضو اصلی این تیم از لابراتوار موسسه فناوری ایتالیا جزئیات این روبات را مورد بررسی قرار داد.به گزارش خبرگزاری مهر، icub که از نظر ظاهری شبیه به یک کودک چهار ساله است دارای دو کره چشم با قابلیت پلک زدن است که روی آنها دو دوربین ویدئویی نصب شده است.انگشتان دست این روبات توانایی درک فشار را دارند. وزن روبات کودک 22 کیلوگرم و قد آن 104 سانتیمتر است. "جورجو متا" " (giorgio metta) از اعضای اصلی پروژه icub در موسسه فناوری ایتالیا (iit) است. با توجه به اهمیت این پروژه علمی خبرنگار فناوریهای نوین خبرگزاری مهر مصاحبه مشروحی را با این محقق ایتالیایی در خصوص عملکردها، پیشینه و آینده این روبات انجام داده است که در ادامه می خوانید:* خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین: ایده اولیه پروژه icub چگونه شکل گرفت؟- جورجو متا (giorgio metta) - ایده این پروژه در حقیقت مطالعه بر روی توسعه هوش از طریق ساخت مدلها و آلگوریتمها در یک روبات انسان نما است. این ایده در سال 1995 و 1996 شکل گرفت. در آغاز به دلیل مشکلاتی که در ساخت سخت افزارهای لازم داشتیم با روباتهای بسیار ساده تری کار کردیم. در سال 2003 ما ایده یک پروژه اروپایی را مطرح کردیم که بودجه آن را کمیسیون اروپا تامین می کرد. این پروژه، ساخت یک روبات انسان نما را پیش بینی می کرد. به این ترتیب این پروژه با هدف توسعه برخی تواناییهای شناختی آماده شد و این روبات به عنوان یک پروژه "منابع آزاد" (open source) در اختیار محققان دانشگاههای مختلف دنیا قرار گرفت. سرانجام پروژه توسعه icub در سال 2004 با بودجه 5/8 میلیون یورویی برای یک دوره پنج ساله از سوی کمیسیون اروپا تصویب شد. از این تاریخ ما پروژه این روبات کودک را آغاز کردیم و ساختار سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به تواناییهای حرکتی و بینایی اولیه آن را آماده کرده و 12 نمونه از آن را ساختیم. هم اکنون نمونه های دیگر این روبات در حال آماده سازی هستند. در پایان ژانویه 2010 نیز این پروژه به اتمام می رسد.* گفتید که این پروژه به صورت منابع آزاد عمل می کند. تاکنون فرایند آموزش به این روبات کودک چگونه پیش رفته است
دسته ها : علمی - اخبار
اخبار - ویژه  سه شنبه, 15 دی 1388 ساعت 00:52 در حالی بیانیه شماره ۱۷میرحسین موسوی در جواب به خروش مردم خشمگین به هتک حرمت به ساحت امام حسین (ع) و روز عاشورا توسط اغتشاشگران منتشر شده که به نوعی به جای پاسخ و اعلام برائت از بیگانگان، بیشتر به پاسخگویی خودی به خودی شبیه تر است، با نیم نگاهی به این بیانیه در می یابیم که خروش مردم انقلابی، باعث شده تا موسوی تلاشی برای توجیه اعمال خود و فرقه اش داشته باشد.   موسوی در آخرین بیانیه خود با تأیید عملکرد هتاکان،حضور این آشوب طلبان به دعوت بی‌بی‌سی، سی ان ان، صدای آمریکا و رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی را خودجوش خواند و این افراد را خداجو نامید. او در این بیانیه ، هتاکان و حرمت‌شکنان در روز عاشورای حسینی را که در این روز به جشن و هلهله پرداخته و عزاداران را استهزا و در روند هیات‌های مذهبی اخلال ایجاد می کردند عزاداران حسینی نامیده و با افتخار آنها را حامیان خود دانسته است. موسوی برای پوشش افتضاحات خودبه اصطلاح راه‌حل‌های خروج از بحران خود ساخته را نوشته است و زحمت کشیده اند نقطه نظراتی ارائه داده که قبلا در مناظره ها آنها را کاملتر و جامع تر گفته بود و ملت نیز شنیده و انتخاب خود را انجام داده بودند. در هر صورت انشاالله دادگاه عدالت برگزار گردد تا او و سایر عوامل خیانت های عظما به این کشور رسوا و مجازات شوند. در اینجا تمام بیانیه را حتی با بسم الله بدون الله ش آورده ایم: بسم الرحمن الرحیم السلام علیک یا ابا عبدالله. انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و وال لمن والاکم و عاد لمن عاداکم. فیالیتنی کنت معکم فافوزا فوزا عظیما همواره به اینجانب و دوستان گفته می شد که اگر شما اطلاعیه ندهید مردم به خیابانها نخواهند آمد و آنان از اعتراضات و مطالبات خود دست برخواهند داشت وآرامش به کشور برخواهد گشت. بنده به عنوان یک همراه جنبش عظیم سبز مردمی با این نظر موافق نبودم و می اندیشیدم که تا اصلاحات لازم با تکیه براصول روشن که می توان آنها را از قانون اساسی استخراج کرد، صورت نگیرد ، آب رفته به جوی باز نخواهد گشت. برای مراسم عاشورای حسینی علیرغم درخواستهای فراوان، نه جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی اطلاعیه دادند و نه حجت الاسلام و المسلمین خا
دسته ها : اخبار
شیطان برای حاجی ها خط و نشان کشید  
اخبار - ویژه 
چهارشنبه, 04 آذر 1388 ساعت 01:27 


صدای آمریکا از قول وزیر کشور عربستان نسبت به سیاسی شدن مراسم حج و برائت از مشرکان هشدار داد. 

 

صدای آمریکا از قول نایف بن عبدالعزیز اعلام کرد: به هیچ کس اجازه سیاسی کردن این مراسم مذهبی را نخواهیم داد. 

 

رسانه رسمی شیطان بزرگ همچنین از اینکه جمهوری اسلامی ایران بر «ضرورت نمایش وحدت مسلمانان در مراسم حج» تأکید دارد ابراز ناخرسندی کرد و نوشت: ایران می گوید مسلمانان نباید نسبت به آنچه در جهان اسلام می گذرد بی اعتنا باشند. 

 

در حالی که نظامیان سعودی با بمب های فسفری و دیگر تسلیحات اعطایی آمریکا در حال تجاوز به خاک یمن و نسل کشی مردم بیگناه و شیعیان مظلوم صعده است، صدای آمریکا به نقل از وزیر کشور رژیم سعودی گفت نیروهای عربستان با هر گروهی نظیر شیعیان حوثی که به مرزهای ما تجاوز کند برخورد می کند. 

 

رژیم سعودی هر ساله فشار خود را برای محدودتر کردن «رمی شیطان بزرگ» برائت از استکبار آمریکا و رژیم جنایتکار صهیونیستی شدت می بخشد. این رژیم باید به امت اسلامی و نمایندگان آنها در موسم حج توضیح دهد که چرا از شعارهای «الموت لامریکا، الموت لاسرائیل و یا ایها 

المسلمون اتحدوا اتحدوا» هراسان است. 

 

رژیم صهیونیستی در اقدامات وحشیانه خود در جنگ های 22 روزه و 33 روزه علیه مردم فلسطین و لبنان، چراغ سبز و حمایت برخی دولتمردان سعودی را جلب کرده بود همچنان که برخی عملیات تروریستی وحشیانه در مناطقی نظیر عراق با حمایت سعودی ها و در خدمت مطامع آمریکا صورت می گیرد. سعودی ها با وجود حمایت علنی از صدام در عراق و طالبان در افغانستان و تحمیل سال ها محنت و شکنجه و محرومیت بر ملت های مظلوم آن دو کشور، اکنون از اشغالگری های آمریکا حمایت می کنند.

به نقل از http://ourpresident.ir

دسته ها : اخبار
خبرگزاری آریا نوشت:شنیده شده در جریان پخش برنامه کنسرت بزرگ مدونا خواننده مشهور آمریکایى در شهر گوتنبرگ سوئد، صحنه‏هایى از تظاهرات در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهورى در ایران بر روى نمایشگرهاى بزرگ مراسم، پخش گردید. 

در برنامه مذکور حدود 55 هزار نفر شرکت نموده بودند.

مدونا در برنامه خود، خواستار آزادى خبرنگار اریتره‏اى تبار سوئد گردید ولى به ایران اشاره‏اى نداشت.

قرار دادن صحنه‏هایى از تظاهرات در ایران در میان برنامه‏هاى مذکور، نتیجه فعالیت گروه‏هاى معاند ایرانى در سوئد مى‏باشد.

دسته ها : اخبار
اولین دوره مسابقات فرهنگسرای شفق در رشته های کانتر استریک(تیم پنج نفره) و جنرال (تیم دو نفره) برگزار میشود.


اولین دوره مسابقات فرهنگسرای شفق در رشته های کانتر استریک(تیم پنج نفره) و جنرال (تیم دو نفره) برگزار میشود. ورودی مسابقات رایگان است

جایزه تیم اول : دویست هزار تومان
جایزه تیم دوم : صد هزار تومان
جایزه تیم سوم : پنجاه هزار تومان

مهلت ثبت نام کانتر استریک تا شنبه 24 مرداد
مهلت ثبت نام جنرال پنج شنبه 22 مرداد (تا ساعت 19زمان برگزاری مسابقات : 24 الی 29 مرداد از ساعت 10 الی 16
مکان ثبت نام : خ سید جمال الدین اسد آبادی
یوسف آباد خیابان 21 -بوستان شفق - فرهنگسرای شفق
مکان برگزاری مسابقات : گیم نت پی جی ان خ ولی عصر بالاتر از سینما استقلال کوچه دانش کیان پلاک 11 واحد 8

همراه داشتن کپی شناسنامه الزامی است

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88937916 - 021 تماس حاصل فرمایید.
دسته ها : اخبار
در آستانه ماه مبارک رمضان
پنجمین مسجد شیعیان در عربستان بسته شد

خبرگزاری فارس: در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، دستگاه‌های امنیتی عربستان سعودی پنجمین مسجد شیعیان در این کشور را نیز بستند.


به گزارش فارس، منابع آگاه در گفت‌وگو با پایگاه خبری "الراصد " گفتند: نیروهای پلیس عربستان با حمله به مسجدی در منطقه "البایونیه " شهر "الخبر " در استان الخبر این کشور از اقامه نماز در این مسجد جلوگیری کرده و آن را بستند. این پنجمین مسجد شیعیان در این شهر است که طی چند ماه اخیر بسته می‌شود.
این در حالی است که پنجشنبه گذشته نیز نمازگزاران یکی از مساجد شیعیان اسماعیلیه با قطع آب و برق مواجه شدند اما نماز را در دمای 40 درجه اقامه کردند.
چند هفته پیش رهبران شیعیان شهر الخبر در دیداری با "عبدالله بن عبدالعزیز " پادشاه عربستان از وی برای بررسی این وضعیت قول مساعدت گرفته‌بودند. مسئله بسته شدن مساجد شیعیان در عربستان از یک سال پیش تاکنون در این کشور جریان دارد و تاکنون ده‌ها شیعه از جمله سه امام جماعت در این جریانات دستگیر و زندانی شده‌اند.
به علت حکمرانی تفکرات وهابی در عربستان، مدت‌ها است از ساخت مساجد جدید شیعی حتی در مناطق "احساء "، "قطیف " و "نجران " که اکثریت اهالی آنها را شیعیان تشکیل می‌دهند، جلوگیری می‌شود.
هم‌اکنون جمعیت عربستان 22 میلیون نفر است. طبق آخرین سرشماری‌، 10 تا 15 درصد جمعیت عربستان شیعه‌اند. بیشتر شیعیان در منطقه شرقی عربستان در حاشیه خلیج فارس ـ از قطر تا نزدیک کویت ـ ساکن هستند و نواری شیعه‌نشین را شکل داده‌اند که شامل استان احساء تا قطیف می‌شود.
برخی شیعیان نیز در شهر مدینه منوره ساکن هستند و برخی هم در شهر مهم "جده " سکونت دارند. در منطقه "نجران " در جنوب عربستان و در مرز یمن نیز برخی شیعیان اثنی‌عشری و اسماعیلی زندگی می‌کنند.
دسته ها : اخبار
کرزی از عربستان کمک مالی دریافت می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور افغانستان در صدد دریافت کمک مالی از پادشاه عربستان جهت سازش با شبه نظامیان است.


به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "العالم "، رئیس جمهور افغانستان در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد: تلاش می‌کنم با اخذ کمک‌های مالی از پادشاه عربستان در راستای آشتی ملی تلاش کنم.
وی با اعلام تلاش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد طرح سازشی را با نظامیان مخالف دولت منعقد کرده است.
کرزی افزود: در صورتی که در انتخابات پیروز شوم، طالبان و نظامیان "حزب اسلام " را به سازش و آشتی دعوت می‌کنم ونیروی آنها را در عمران و ساخت و ساز کشور به کار خواهم گرفت.
وی تأکید کرد: در مجلس "لوئی جرگه " [پارلمان افغانستان] آینده نشستی را با قبائل برگزار خواهم کرد و نظامیان را متقاعد به زمین گذاشتن سلاح و مشارکت در بازسازی کشور می‌کنم.
کرزای با ابراز خرسندی از عملکرد دولت افزود: افغانستان از سالهای عزلت و گوشه نشینی فاصله گرفته است و در نشستها و مجامع بین المللی حضور فراگیری دارد.
دسته ها : اخبار
X