دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
آروغ زدن - آروغ زدن نشانهٔ چیست؟ بعد از پاک‌کردن یک بشقاب غذای خوشمزه آروغی می‌زنید که انگار کوهی را از سر دل خود برداشته‌اید. میزبان آن را نشانهٔ خوشمزّگی غذای خود می‌‌داند و معدهٔ شما از دست مقداری گاز یا کمی هوای بلع شده خلاصی می‌یابد. وقتی چیزی می‌جوید یا جرعه‌ای فرو می‌دهید، هوا به درون دهان رفته و همراه با بلع وارد مری می‌شود. از اینجا دو امکان وجود دارد: یا هوا وارد معده می‌شود یا در ته مری مانده و سپس مانند حبابی در ته یک ظرف آب بالا آمده و از دهان خارج می‌شود. ممکن است مقداری هوا در معده جمع شود و فرد آروغ نزند، اما اگر هوا در مری‌گیر کرده باشد احتمال آروغ بسیار زیاد است. بلع هوا احتمالاً شایع‌ترین علت آروغ زدن است. آلرژی‌های غذائی و حساسیت به شیر و نیز کمبود اسید معده می‌توانند باعث آروغ زدن شوند.- درمان آروغ زدن آروغ زدن مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی‌کند، فقط ممکن است نا به هنگام باشد، مخصوصاً وقتی که در میان جمع هستید. در اینجا را‌ه‌های کنترل آن گفته می‌شود. کمتر هوا بخورید. گرچه دلیلی برای آروغ نزدن بعد از جویدن با دهان بسته وجود ندارد، اما بهتر است غذا را آهسته و با دقت بجوید. این کار به هضم نیز کمک کرده و هوای کمتری فرو می‌دهد. عصبی نشوید. بعضی افراد هنگام عصبی شدن با انگشتانشان بازی می‌کنند. برخی دیگر هوای زیادی بلع می‌کنند، تا گلوی خشک شده را نرم کنند. سعی کنید راه دیگری برای رفع عصبانیت خود بیابید. مثلاً کمی ورزش یا پیاده‌روی کنید. نوشابهٔ گازدار نخورید. نوشابه‌های گازدار چیز خوشمزه‌ای هستند، اما هوای فشرده شده در آنها گاهی باعث آروغ می‌شود. اگر نمی‌خواهید تا بعد از پایان مهمانی آروغ بزنید، نوشابهٔ بدون گاز بنوشید. آدامس نجوید. جویدن آدامس باعث تشکیل بزاق بیشتر شده که با بلع آن هوا نیز خورده می‌شود. با لیوان بنوشید. نوشیدن مایعات با نی یا بطری امکان مخلوط شدن هوا را با آنها زیاد می‌کند. با لیوان یا فنجان آب بخورید. غذای هوادار نخورید. غذاهائی که بعد از پخت پف می‌کنند مقداری هوا در خود دارند و امکان آروغ زدن را زیاد می‌کنند. رژیم غذائی خود را کنترل کنید. اگر هیچ‌یک از این کارها از
قاشقی شدن ناخن 

قاشقی شدن ناخن در موارد ثانویه به علت کم خونی فقر آهن ایجادمی‌شود. در این بیماری ابتدا ناخن شکل عادی داشته اما به علت ضعیف بودن ساختار بستر ناخن، این عضو سخت در بستر خود فرو رفته و شکل قاشق به خود می‌گیرد. 
با یک آزمایش خون کامل از لحاظ شمارش گلبول قرمز،میزان هموگلوبین و ذخیره آهن می‌توان این بیماری را شناسایی و از عوارض آن پیشگیری کرد. 
از آنجایی که مردم نسبت به ناخن خود حساس هستند، با کوچکترین تغییر شکل در ناخن خود به پزشک مراجعه می‌کنند واین بیماری برخلاف باورغلط مردم هیچ رابطه‌ای با کمبود کلسیم ندارد. لکه‌های سفید روی ناخن نیز یکی از عارضه‌های شایع ناخن به شمار می‌رود. این لکه‌های سفید در اکثر موارد هیچ علت زمینه‌ای نداشته و فقط به علت ضربه مستقیم ایجاد می‌شوند. معمولا تایپیست‌ها و پیانیست‌ها (نوازنده پیانو)، افرادی که مانیکور (کارهای زیبایی) می‌کنند دچار این عارضه می‌شوند. در این بیماری نیازی به آزمایش نیست و فقط کافی است که مقداری ناخن را چرب نگه داشت. همچنین خانمها بهتر است از لاک و آستون کمتر استفاده کنند. چنانچه این لکه سفید تمام سطح ناخن را فرا گیرد می‌تواند علامت ایجاد بیماری‌های بسیاری نیز باشد که یکی از از این بیماریها کمبود آلبومین خون است. 
چنانچه فردی در سطح ناخن خود یک ضایعه تیره رنگ قهوه‌ای مایل به مشکی مشاهده کرد که تاکنون سابقه نداشته باید به پزشک متخصص مراجعه کند. این ضایعه که از انتهای ناخن شروع شده و به صورت سطحی رو به بالا رشد می‌کند، گاهی تومورهای بدخیمی هستند که در قسمت زیرین و اطراف ناخن ظاهر می‌شود. 
پوسته پوسته شدن دور ناخن بر خلاف باور غلط مردم به دلیل قرار گرفتن دست در داخل آب است و هیچ رابطه‌ای با کمبود کلسیم و ویتامین C ندارد و می‌توان با کرم‌های مرطوب کننده مناسب دست را چرب نگه داشت تا پوست دور ناخن استحکام پیدا کرده و حالت ریش ریش و قرمزی آن از بین برود.
www.farsat.inf

با موهای خشن چه باید کرد ؟ 

مهم نیست که موهای شما چه نوعی است ؛ به هر حال انتخاب محصولاتی که با موی شما سازگار باشند، کار سختی است . تبلیغات زیادی وجود دارد که برای انتخاب صحیح به شما کمک می کند و این که کدام محصول برای کدام مو مناسب است. اما چگونه باید از صحت آنها مطمئن شد ؟

برای خرید محصولات مخصوص موهای زبر و خشن ، دانستن چند نکته به شما کمک خواهد کرد تا بهترین محصولات موجود در بازار را انتخاب کنید . اولین کار ، بررسی برچسب محصولات موجود در فروشگاه های اطراف شماست . محصولات مخصوص موهای زبر ، سرشار از مرطوب کننده های طبیعی هستند و به حالت دادن موها کمک کرده و آنها را مرطوب می کنند . با این نوع مو ، شما باید مرطوب کننده ای با پایه کرم غلیظ پیدا کنید که سرشار از ویتامین باشد.
البته می توانید از اطرافیان خود بپرسید ، اگر دوستانی دارید که موهایشان زبر است یا موهایشان به نوع موهای شما شبیه است ، از آنها بپرسید که برای موهایشان از چه محصولاتی استفاده می کنند . معمولا مصرف کنندگان محصولات مختلف ، بهترین مشاوران برای استفاده از آن محصولات هستند و احتمالا نکات مفیدی را به شما گوشزد خواهند کرد .

به دنبال راه های درمان موهای زبر باشید ؛

مثلا یکی از راه هایی که با استفاده از آن می توانید کمی از مشکل زبری موهایتان کم کنید ، این است که بعد از استفاده از نرم کننده و آب کشی موها ، اجازه دهید مقداری نرم کننده در موهایتان باقی بماند ؛ چرا که بیشتر مشکل موهای زبر ، خشکی آنهاست . برای موهای زبر ، شما باید به دنبال روغن های طبیعی بگردید و کمتر از مواد شیمیایی استفاده کنید که رطوبت طبیعی موها را از بین می برند . ۲ تا از بهترین روغن ها ، روغن زیتون و روغن بادام است .
محصولاتی تهیه کنید که با شرایط شما سازگاری داشته باشند. موادی که شما استفاده می کنید ، باید بهترین نوعی باشند که توانایی خرید آنها را دارید . حتی می توانید از سالن های زیبایی در این زمینه سوال کنید و از دستور العمل های آنان پیروی کنید
pezeshkan.org

علل ایجاد لک صورت ملاسما یا لک حاملگی : ملاسما یکی از شایع ترین علل ایجاد لک صورت است و اغلب در خانم های مراجعه کننده برای درمان لک صورت دیده می شود که یک لک اکتسابی قهوه ای رنگ است که به صورت آهسته به وجود می آید. به دلیل اینکه این لک ها بیشتر در زنان حامله ظاهر می شود یا عود می کند، به لک های حاملگی شهرت دارد، ولی می تواند در خانم های مجرد و به ندرت در مردان نیز دیده شود. این لک ها بیشتر در گونه ها، پیشانی و چانه دیده می شود و در افراد سبزه مشخص است. تیرگی یا لک پوست معمولا پس از زایمان ناپدید می شود، اما ممکن است برای ماه ها یا سال ها باقی بماند. این نوع لک صورت ممکن است بدون علت مشخص یا به صورت خانوادگی، مخصوصاً در افرادی که حتی در تماس با نور آفتاب خفیف تیره می شوند، دیده شود. بعضی خانم ها متوجه می شوند که درست قبل از قاعدگی، لک ها واضح تر می شود. ملاسما یا لک حاملگی به طور شایع در خانم هایی که قرص ضد بارداری مصرف می کنند، دیده می شود که در تماس با نور آشکارتر می شود. این خانم ها هنگامی که حامله شوند، همین لک را پیدا می کنند. زمان زیادی طول می کشد تا پس از قطع قرص ضد حاملگی، این لک بر طرف شود و یا ممکن است که هرگز به طور کامل برطرف نشود. کک مک یا فرکل(FRECKLE): کک و مک بیشتر در افراد با پوست روشن، موهای قرمز یا بلوند و چشمان آبی دیده می شود و از سن 5 سالگی شروع می شود که به صورت لک های کوچک قهوه ای روشن، در مناطق باز بدن مثل صورت، شانه و پشت دیده می شود. در تابستان تعداد، اندازه و عمق کک مک افزایش می یابد و در زمستان کوچک تر، روشن تر و کم تعدادتر می شود. این نوع پیگمانتاسیون ممکن است از نظر زیبایی آزار دهنده باشد، ولی خطری ندارد. در افراد مبتلا به فرکل، شیوع خال های بدن افزایش می یابد. کک مک هایی که در سنین پایین شروع می شود و در زمستان هم باقی می ماند، بایستی حتما توسط پزشک بررسی گردد. لک های پیری: این لک ها در اثر تماس حاد یا مزمن با نور آفتاب و افزایش سن بوجود می آید. معمولا لک های قهوه ای رنگ مسطح به اندازه ی یک سانتی متر یا بیشتر که روی صورت و پشت دست ها، در سنین 30 تا 40 سالگی شروع می شود و با افزایش سن گسترده تر، پررنگ تر و با تعداد بیشتر نمایان می شوند. هر چند در نمونه برداری تغیی
با خطوط پوستی چه کنیم؟ خطوط پوستی که در بدن ایجاد می شود چه کنیم؟ استریا یا خطوط پوستی : خطوط تقریباً فرو رفـته پوستی است که بیشـتر در نواحی تحـت کشــش به وجود می آیـد. این عـارضه بسیار شـایع است و در بسیاری از زنان در سنین جـوانـی و در دوران بارداری دیده می شود. با شـروع بلوغ جنسـی در بدن تحت تأثیر افزایش هورمون های جنسی تغـییراتی به وجود می آید. عـلاوه بر این تغــییرات ، تغــییرات دیگـری نیـز بـه وقـوع مـی پیـوندد کـه از این گـروه می توان به ایجـاد خطـوط پوستی اشاره کرد. با شروع بلــوغ ، جــثه افراد به طور سریع رشد می کند و این رشد در دخترها بارزتر است. چـون رشــد، سـریـع است پوسـت توانایـی وفـق دادن خـود با این تغییر جــثـه را ندارد و در نتـیجه ، به علت شکسـتگی در فیبرهای الاسـتین که مسـئول کشـش پوسـت هستند، پوست در نواحـی تحت کشش دچار خطوطی می شود و معمولاً به رنگ سفید براق در می آید. برای پیشگـیری می توان از آماده کردن پوست برای افزایش وسعت آن، با چرب کردن و مـاساژ دادن مکرر سـود جست. البته در مواردی می توان از ویتـامـین E و کِـرِم های موضـعی آمـونیـوم لاکـتات با درصـد های متـفاوت و ترتینوئن برای پیشـگیری اسـتفاده کرد که باید تحـت نظـر پزشـک تجـویز شود و نیاز به پیگـیری و مراقبـت پزشـک مربوطـه دارد. در ابتدا این خطـوط ، برجسـته و تحـریک پذیر هستند و به مرور زمان صـاف می شوند و رنگ آن از قرمز به ارغوانی تغییر یافته و در نهایت سفید یا نقره ای می شوند. این خطوط بیشتر در نواحی شکم ، پستان ( بعد از شیردهی ) ، باسن و ران ها پدید می آیند. چه افرادی بیشتر مستعد این عارضه هستند؟ - افراد با استعداد چاقی.- افراد با رشد جسمی سریع به ویژه در بلوغ.- افراد با بیماری غدد درون ریز مانند: سندروم کوشینگ ( پر کاری غده فوق کلیوی ).افرادی که به دلایلی از پماد یا کِـرِم های کورتون به مدت طولانی مصرف می کنند.و در نهایت خانم های باردار. بعد از بــلوغ و پایان حاملگی ممکن است از وضوح این خطوط کاسته شود ولی از بین نمی روند و تا آخر عمرباقی می مانند. برای پیشگـیری از این عـارضه می توان از آماده کردن پوست برای افزایش وسعت آن، با چرب کردن و مـاساژ دادن مکرر سـود جست. البته در مواردی می توان از ویتـامـین E و کِـرِم های موضـعی آم
چند دستور ساده برای زیبایی پوست 

برای زیبایی پوست این چند کار ساده و ارزان به شما کمک زیادی میکند :

1- بخور صورت ( البته بعد از بخور تا یک ساعت در منزل بمانید.(چون منافذ پوست باز شده و آلودگی جذب می کند)

2-استفاده از ماسکهای معتبر ( ترجیحا هلو یا خیار)
3- مصرف آب روزانه را بیشتر نمایید.
4- از میوه ها بیشتر استفاده کنید و پوست میوه هایی که استفاده می کنید به صورت بمالید.
5- قبل از استحمام به پوستتان روغن زیتون بمالید و بعد از 5 تا 10 دقیقه با آبلیموی رقیق بشویید.
6- قبل از خواب پوست خود را با صابون بشویید ( ترجیحا صابون جوانه گندم یا صابون شیر)
7- بعد از بیدار شدن نیزوست خود را با صابون بشویید ( ترجیحا صابون جوانه گندم یا صابون شیر)
8- به پوست خود مخلوط ماست و جوانه گندم بمالید و 15 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید.
9- از کرمهای ویتامینه در طول روز استفاده نمایید.

این توصیه های موثر و راحت و کم هزینه را از یک دکتر گیاهی نقل کردم که این توصیه های کلی و صادق برای همه افراد میباشد و مناسب دیدم که برای شما دوستان عزیز هم عنوان کنم که اگر علاقه مند بودید به کار ببندید. 

پوستی شاداب و دلی شادابتر داشته باشید

http://banoo.net

وقتی کرم به صورت‌تان می‌مالید آیا در حین استراحت با یک ماسک روی صورت‌تان، از چشمان‌تان اشک می‌آید؟ وقتی کرم به صورت‌تان می‌مالید، پوست‌تان می‌سوزد؟ پوست تنها یک کارت ویزیت نیست. تمامی علایم روی آن حاکی از وضعیت درونی شماست. فکر نمی‌کنید نسبت به وسایل آرایشی حساسیت دارید؟ آیا روی بسته آن ماده آرایشی نوشته شده است <بدون حساسیت> ولی پوست شما همچنان قرمز می‌شود؟ فراموش نکنید این کارشناسان نیستند که برای شما تصمیم می‌گیرند. پوست‌تان است که حرف آخر را می‌زند.  ▪ آیا در ماده آرایشی مصرفی‌تان نیکل به کار رفته است؟  نیکل با پوست‌های حساس سازگاری ندارد. ۱۰ درصد زنان نسبت به این فلز آلرژی دارند و این در حالی است که نیکل در بسیاری از مواد آرایشی نیز به کار رفته است. در صورتی که شما نیز از جمله افرادی هستید که به نیکل حساسیت دارند به توصیه‌های زیر عمل کنید:  ـ سعی کنید تا حد ممکن از وسایل آرایشی قهوه‌ای و بلوطی استفاده نکنید چون این مواد بیش از دیگر مواد حاوی نیکل‌اند.  ـ تمام ریمل‌ها حتی آنهایی که روی‌شان قید شده <ضد‌حساسیت> حاوی مقدار فراوانی نیکل‌اند.  ـ در صورتی که نسبت به نیکل حساسیت دارید و می‌خواهید از ریمل استفاده کنید، توصیه می‌شود ریمل را از ریشه مژه به سمت بالا نکشید. تنها نوک مژه‌ها را با ریمل حالت دهید.  ـ ریمل‌های مشکی حساسیت کمتری ایجاد می‌کنند چون درون آنها از اکسید آهن استفاده شده که نسبت به دیگر ریمل‌ها با رنگ‌های متنوع، کمتر تحریک ایجاد می‌کنند و حساسیت‌زایی کمتری دارند.  ـ وقتی براق‌کننده ناخن می‌زنید، مواظب چشم‌ها‌ی‌تان باشید!  ـ وقتی متخصصان پوست با افرادی روبه‌رو می‌شوند که پلک‌هایشان ورم کرده، اغلب به ناخن‌هایشان نگاه می‌اندازند تا ببینند آیا آنها براق‌کننده ناخن می‌زنند یا خیر! جالب است بدانید، براق‌کننده ناخن حاوی موادی است که بسیار آلرژی‌زا است. ناخن‌ها قادر به تحمل این مواد هستند و تحریک نمی‌شوند ولی چشم‌ها چرا! تنها مالیدن چشم با انگشت باعث می‌شود
لکه های پررنگ صورت لکه های پررنگ شایعتر شامل بیماری ملاسما ، ، لنتیگو، کک مک و خالهای هم سطح پوست می باشد .  ملاسما ازجمله شایعترین لکه های پررنگ پوست صورت می توان به ملاسما اشاره نمود که بیشتردرخانمها رخ داده اما بروزآن درآقایان نیزغیرمعمول نیست . ملاسما درافراد با پوست سبزه وتیره بیشتررخ می دهد . این لکه ها بیشتردرمرکزصورت برروی بینی وگونه ها ، وسط پیشانی وبالای لب به شکل قرینه رخ داده وعلت واقعی آن مشخص نیست وبه نظرمی رسد یک بیماری مولتی فاکتوریال (چند عاملی) باشد . چون این لکها بیشتردرحاملگی ومصرف قرصهای ضد بارداری رخ می دهد لذا تصور میگردد که با عدم تعادل هورمونی ارتباط داشته باشد . البته این به آن معنا نیست که افراد دارای ملاسما دچارکمبود یا افزایش هورمونهای خاصی درخون خود هستند بلکه این عدم تعادل درپوست فرد وجود دارد وبا آزمایشهای هورمونی کشف نمی شود . ازجمله داروهای دیگری که باعث این حالت پررنگی می شود می توان به فنی تویین خوراکی اشاره نمود که دربیماری صرع مصرف می شود .عامل ‍ژنتیک ونژاد نیز دربروز این نوع لکها دخالت دارد . ملاسما فقط بعلت زیبایی برای فرد آزاردهنده بوده وهیچگونه خارش وناراحتی مشابه ایجاد نمی کند . نورآفتاب باعث تشدید این نوع لکها شده وگاهی شروع این نوع لکها بدنبال سفربه مناطق آفتاب خیز ویا درمعرض طولانی آفتاب بودن رخ می دهد . جهت درمان این نوع لکها استفاده ازضدآفتاب مناسب اولین قدم درمان می باشد درغیراینصورت اثرضدلکها نیزکم خواهد شد. داروهای زیادی برای ملاسما پیشنهاد می شود ولی باید درنظرداشت که ملاسما چند نوع دارد که درمان دربرخی انواع آن موثردربرخی بطورنسبی موثرودریک نوع نیزاصلاً موثرنمی باشد. ملاسما را می توان براساس عمق رنگدانه به سه دسته تقسیم نمود : نوع اول اپیدرمال یا سطحی می باشد که به درمانهای ضدلک پاسخ مناسبی می دهد. نوع دوم اپیدرمودرمال می باشدکه ازلحاظ عمق رنگدانه متوسط محسوب شده و به درمانهای ضدلک پاسخ نسبی می دهد ونوع سوم که درمال بوده وعمق بیشتری ازدونوع قبلی داشته وپاسخی به درمانهای ضدلک نمی دهد . درمانهای ضدلک شامل هیدروکینون، آزلاییک اسید ، ویتامینC ، لایه بردارهای حاوی AHAوهمچنین داروهای جدیدتری که هنوزاثرآنها بامطالعات دقیق ثابت نشده مانند آربوتین ، glabridin، آلوورا و… می باشد. گاه ازترکیب چند دارون

وجود خال گوشتی بر بدن 
در بعضی از موارد خالهایی که در قسمت های مختلف بدن وجود دارند باید برداشته شوند : وجود مسایل زیبایی که خود فرد تمایل دارد آن را بردارد، خالهایی که در معرض تحریک مداوم و مکرر هستند ، هرگونه خالی که در فرد بزرگسال به رشد خود ادامه دهد و یا به هر نحوی تغییر شکل بدهد و یا اینکه نمای خال غیر معمول باشد ،مانند: عدم تقارن ، نامنظمی حاشیه خال ،یکنواخت نبودن رنگ ضایعه و اندازه بیش از 7 میلیمتر . 
در صورتی که خالی که بر روی سینه خود ذکر کردید مشمول هر یک از موارد فوق باشد به متخصص پوست مراجعه نمایید.
mosafer0841.mihanblog.com

جذابیت و زیبایی صورت دختران 

زیبایی صورت" را میتوان به صورت مجموعه صفاتی تعریف کرد که باعث جذابیت فرد مخصوصاً برای جنس مخالف میگردد. 
بخشی از این زیبایی را ما از والدین خود به ارث میبریم ولی این همه ماجرا نیست و بخش مهمی از زیبایی دست خود ماست که میتوانیم با افزودن زیبایی اکتسابی به زیبایی ارثی حداکثر جذابیت را برای خود ایجاد کنیم. 

طبق تحقیقات انجام شده به صورتی لفظ زیبا اطلاق میگردد که دارای ویژگیهای زیر باشد: 
1. پوست هموار و شفاف 
2. وجود تقارن در اجزای صورت 
3. چانه کوتاه و باریک، لبهای پر با لبه های کاملاً مشخص، چشمهای درشت و ابروهای باریک.البته این ویژگیهای صورت جذاب زنانه است و ملاکهای صورت مردانه تفاوت دارد.در بین این مشخصات چشمهای درشت از امتیاز بیشتری برخوردار است. 
4. عدم وجود بیماری مثل ضایعه پوستی، زگیل، کیست، تومور، آکنه و موی زاید 

ویژگیهای مذکور اغلب ذاتی بوده و ایجاد تغییر در آنها بسته به نوع صفت از کم تا متوسط میسر است.ولی موضوع اصلی بحث ما عوارض بیماریها و صفات اکتسابی است که قابلیت تغییر و برگرداندن آن بسیار زیاد است و در واقع بخش اعظم کارهای زیبایی در این قسمت صورت میگیرد.
منبع :پزشک آنلاین

X