دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 859
تعداد نظرات : 102

Loading...
Rss
طراح قالب
GraphistThem246
راهنمای لکه گیری فوری از روی لباس 

روغن نباتی و سس : پس از برداشتن روغن و سس لکه را با الکل شستشو دهید.

آبمیوه: با الکل سفید و آب شستشو دهید.( از زدن نمک بر روی لکه های مواد غذایی رنگی مانند آبمیوه زعفرانو زردچوبه خودداری نمایید زیرا نمک موجب تثبیت لکه می شود.)

عرق: در آب سرد فرو برده با محلول آمونیاک رقیق بشویید.

شکلات،شکلات شیری،چای و قهوه: الکل سفید و سرکه را به مقدار مساوی مخلوط نموده و سپس لکه را با آن شستشو دهید.

تخم مرغ و شیر: لکه تازه را با آب سرد شستشو دهید.

رنگ: (الف) با آب ولرم و صابون بشویید. (ب) با الکل و محلول رقیق آمونیاک شستشو دهید.

انواع جوهر: دستورالعمل مربوط به لکه گیریرنگ را بکار ببرید. در مورد چوهر قرمز و مشکی از آب ژاول رقیق استفاده کنید،با آب و صابون بشویید.

مرکب:پارچه را به سرکه سفید و الکل آغشته نموده شستشو دهید.

خون: فقط با آب سرد شستشو دهید.

قیر،آدامس،گریس و روغن های صنعتی: با توجه به پیشرفت های علمی و تجربی و امکان استفاده از حلال های لکه گیری ،بدون هیچگونه عملکردی از خدمات خشکشوئی ها بهره گیری نمایید


تهیه و تنظیم : سامانه اینترنتی سایت روز

دسته ها : آموزشی
در 20 دقیقه خود را بشناسید تصویر شما چه چیزی را آشکار می کند؟ کشف اینکه شما چه هستید و که هستید کار ساده ای است: شما همان چیزی هستید که خودتان سبب می شوید که باشید. هر تصمیم شما بخشی از هنر وجودی شماست. در پی کشف و شناخت خود باشید و شاهکار شما سرشار از امیال، ترس ها و نگرانی های وجودی، سرگردانی ها، و بی هدفی ها خواهد بود. تصمیم بگیرید که وجود بهتری از خود خلق کنید و خود را بر اساس امیال، اولویتها، باورها و اعتقادات، و استعدادهای خود طرح ریزی کنید، و شاهد یک شاهکار خواهید بود. با انجام تمریناتی که در این مقاله به آنها اشاره می شود، قادر خواهید بود خود را بشناسید، و بعد می توانید تصمیم بگیرید که به چه انسانی تبدیل شوید. وقتی تصمیم بگیرید که در راستای هسته ی وجودی خود عمل کنید و راهی را دنبال کنید که انتخاب کرده اید، در حال تغییر هستید. ممکن است کسی نباشید که در آینده خواهید بود، اما فراموش نکنید که همان آدمی هم نیستید که در گذشته بودید. پس باید ببینید که امروز که هستید؟ اگر بخواهید هویت خود را در دیگران پیدا کنید، عزت نفس، و احساس ارزش شما هم بر انتخاب ها و نفوذ آنها وابسته خواهد بود. اما اگر تشخیص دهید که خود وجودی مستقل هستید، برحسب همان رفتار خواهید کرد.  برای ساختن یک شاهکار هنری، حدود تعریف و سایه های خاصی وجود دارد. بدون زمینه طرح و سایه، زیبایی تصویر از بین میرود. زمینه ی طرح باعث می شود رنگ ها همانطور که سازنده و طراح آن در سر داشته به زیبایی جلوه کنند. سایه های تیره، مثل اوقات سخت زندگی، می توانند قسمتی از سفر زندگی ما را رنگ کنند. آیا اجازه می دهید این سایه های تیره هویت شما را تعیین کنند، یا درمقابل آن می ایستید و آنچه که می خواستید باشید را به جهان نشان می دهید؟ شما می توانید تصویری زیبا و درخشان خلق کنید، پس سعی نکنید که پرده ی نقاشی خود را با سایه ها پر کنید و اجازه ندهید که شاهکار هنری از آن بیرون بیاید. همین امروز تصمیم بگیرید که فرای محیط پیرامونتان قدم بردارید. یک روز کودک 15 ماهه ام که سعی می کرد راه برود، در کنار شومینه ی آجری خانه مان زمین خورد. لبش ترک خورده و شروع به خونریزی کرد. گریه هایش بیشتر از جراحتی که برداشته بود من را ناراحت کرد و با عجله به سمتش دویدم تا به او بفهمانم که هیچ اتفاقی نیفتاده و همینطور که در آغوشش
سترون کردن توسط اشعه ماورای بنفش این روش هزینه ی بالایی دارد ولی خصوصا در مناطق شهری هندوستان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چند شرکت محدود چنین فیلتری را با قیمت حدود هفت هزار تا ده هزار روپیه عرضه می کنند. آب در این سیستم ابتدا از بستری از کربن فعال شده عبور می کند که موجب جذب بو و کلر آن می شود، سپس وارد محفظه ای می شود که لامپ لوله ای شکل تولید کننده اشعه ماورای بنفش در آن جا روشن است. تماس آب با نور ماورای بنفش موجب مرگ ویروس ها و باکتری های موجود در آب می شود. این فیلتر از این جهت که هم باعث نابودی باکتری ها و هم ویروس ها می شود، از فیلتر شمعی بهتر است.با وجود این، این فیلتر نیز اشکالاتی دارد. بدون وجود مقدار معینی از فشار آب موجود در لوله کشی شهر نمی توان از این فیلتر استفاده نمود. اگر کربن فعال شده خراب شود، آب هنوز به عبور از این بستر ادامه داده و خود را به لوله تولید کننده نور ماورای بنفش می رساند و هیچ گونه راهکاری وجود ندارد که بتوانید متوجه از کار افتادن بستر زغال فعال شوید. مقدار آبی که فیلتر می شود، اندک بوده، عبور آب سرعت کمی داشته و به فشار آب موجود در سیستم لوله کشی شهر بستگی دارد، به طوری که برای تهیه پنج لیتر آب باید حدود ده دقیقه تا نیم ساعت زمان صرف شود.اشکال دیگری که وجود دارد، این است که این دستگاه فقط با جریان الکتریسیته کار می کند و با توجه به میزان برقی مصرفی، هزینه استفاده از آن گران تمام می شود. علاوه بر این، نور ماورای بنفش نمی تواند ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم را بکشد ومواد شیمیایی، سرب یا آزبست را حذف کند. برخی مواد خاص موجود در آب می توانند باکتری را در هنگام عبور از کنار نور مضر برای آن مخفی نموده و از آن محافظت کنند. آلودگی دوباره آب ممکن است بین محل تجمع و خروج آب رخ دهد. لازم است به طور منظم و مرتب از این دستگاه نگهداری شود و ناچارید یک قرارداد یک ساله با شرکت ارائه کننده خدمات این گونه فیلترها امضا کنید. هزینه سالانه نگهداری دستگاه در حال افزایش است که برای شما دردسر ساز می باشد، ولی آبی که مصرف می کنید، بسیار سالم تر از آب تصفیه شده با فیلتر شمعی است. با وجود اشکالات واضحی که در استفاده از این وسیله وجود دارد، تنها فیلتری است که آب سالم تولید می کند و می تواند به جامعه شهرنشین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های منتق
تقطیر و جوشاندن 

این دو، دو روش شناخته شده دیگر برای تصفیه آب هستند، برای تقطیر، آبی که باید تصفیه شود، حرارت داده می شود تا به دمای نقطه جوش رسیده و تبخیر صورت گیرد. اجازه داده می شود تا بخار آب آزاد شده در یک ظرف دیگر تقطیر شود و آب تقطیر شده را آب مقطر می نامند.
آب در هندوستان خصوصا توسط افرادی که به سیستم های فیلتر کردن آب دسترسی ندارند، در منزل به صورت جوشیده مصرف می شود. آب وقتی که برای مدت زمان مشخصی جوشیده می شود، هیچ گونه شکی وجود ندارد که باکتری ها از بین رفته اند ولی این روش مضراتی نیز دارد که در زیر به آن ها اشاره می شود:

1) استفاده از گرما و حرارت برای به کار بردن این روش ضروری است و استفاده از این روش با هر کدام از اشکال سوخت پرهزینه بوده واین فرایند خصوصا برای استفاده در حجم های زیاد گران تمام می شودو.
2) مقادیر زیاد آب را نمی توان با این روش تصفیه نمود.
3) جوشاندن نمی تواند ویروس ها را کشته و یا آن ها را غیرفعال کند؛ بسیاری از آن ها می توانند در دمای نقطه جوش زنده بمانند.
4) آب جوشیده بدمزه است.

5) بدترین جنبه ناگوار، آن است که آخرین پژوهش ها بر این حقیقت اشاره دارند که آب جوشیده فاقد انرژی بوده واز این رو نامناسب و غیرسالم است.
دکتر پائول ک. کوف که یک پژوهشگر ممتاز آلمانی در این زمینه است، اثبات نمود که آب جوشیده ساختار کریستالی خود را از دست می دهد و عملا مانند یک ماده خارجی در داخل بدن نقش ایفا کرده و موجب افزایش بیماری زای تعدا سلول های خونی می شود.

منبع : آ.ر.هری - مترجم : رضا محتشمی توتکابنی

دسته ها : آموزشی

1) یک غشای حلقوی موزون و متوازن به دور یک قطره آب، یکی از مهم ترین مشخصه های تعیین کننده آب زنده است.
2) عکس این مطلب برای آب مرده صادق است. در این جاف یک قطره آب مرده با یک غشای تغییر شکل داده که قسمت خارجی آن به طور جدی آسیب دیده است، مشخص می شود.
3) در آب زنده می توانید ساختار شبکه ای شکل را مشاهده کنید که پس از خشک شدن یک قطره از این آب نمایان خواهد شد.
4) عکس این مطلب در هنگامی که یک قطره از آب مرده خشک می شود، صادق است. در اینجا نمی توانید هیچ گونه اطلاعاتی را به دست بیاورید و هیچ چیزی غیر از یک لکه کثیف پس از خشک شدن قطره آب وجود نخواهد داشت.

منبع : آ.ر.هری - مترجم : رضا محتشمی توتکابنی

دسته ها : آموزشی
آموزش چت رایگان با ایرانسل فعال سازی -------------- برای فعال سازی ابتدا باید پیام کوتاهی با متن Go برای شماره 8383 ارسال نمایید. سپس پیام کوتاهی با متن زیر به عنوان خوشامد گویی دریافت می نمایید : -Welcome To ChatZone!REPLY with  !FF to make-a-friend  !CC to enter chat rooms-------------------------------------------------------------------------------- ثبت نام --------- برای ثبت نام در این سرویس ابتدا باید نام ، سن ، جنسیت و محل اقامت تان را به  شماره 8383 با فرمت زیر ارسال کنید:[R [name][age][s--e--x][location Location = محل زندگی ، S--e--x = جنس ، Age = سن ، Name = ناممثال:R Nima 21 M Teh-------------------------------------------------------------------------------- لیست فرمان ها ------------------- با تایپ متن CL و ارسال به شماره 8383 می توانید کل لیست فرمان های موجود در سیستم  را از طریق دو پیام کوتاه دریافت کنید.-------------------------------------------------------------------------------- جستجوی دوستان ---------------------- برای پیدا کردن دوستان جدید می توانید فرمان S را به همراه سن و جنسیت و مکان به  شماره 8383 ارسال کنید.[S [name][age][s--e--x][location مثال :  S Sahar 24 F Tehran-------------------------------------------------------------------------------- مشاهده کاربران آنلاین --------------------------- با ارسال فرمانهای زیر به شماره 8383 می توانید تعداد کاربران آنلاین را ببینید.تعداد دوستان حاضر : FA  تعداد دوستان حاضر در محیط چت سایت FM : MSN  تعداد دوستان حاضر در محیط چت سایت FY : Yahoo  تعداد دوستان حاضر در محیط چت سایت FI : ICQ  تعداد دوستان حاضر در محیط کلی چت : FC-------------------------------------------------------------------------------- ورود به محیط چت ---------------------- با ارسال فرمانهای Y , M & I به همراه نام کاربری و رمز ورود به شماره 8383 می  توانید به محیط چت سایتهای زیر وارد شوید. * ورود به محیط چت سایت Yahoo( ارسال متن زیر به شماره 8383 )Y-Yahoo* ورود به محیط چت سایت MSN ( ارسال متن زیر به شماره 8383 )M-MSN* ورود به محیط چ
حتما شما هم تاکنون اصطلاحات خاصی را پیرامون گوشی های موبایل شنیده اید که کم و بیش معنی آنها را نمیدانستید. در این ترفند لیستی از اصطلاحات موبایل را برایتان آماده نموده ایم که تمامی اصطلاحات تخصصی و غیر تخصصی موبایل را شامل میشود. در صورتی که قصد دارید تا با علم تکنولوژی گوشی های موبایل آشنا شوید حتما این اصطلاحات را مشاهده کرده و به خاطر بسپارید. تکنولوژی های تلفن همراه * FDMA: در ایـن تکـنـولوژی برای هر تلفن همراه یک فرکانس مجزا تعلق میگیرد.  * TDMA : این تکنولوژی دیجـیـتـالـی تماس هـای تـلـفـنی را در قــالب بـــسته هایی از داده بر طبق زمان تقسیم بندی میکند.  * CDMA: این تکنولوژی ما را قادر میسازد حجم بالایی از داده و صوت را توسط یک فرکانس یکسان همزمان مخابره کنیم. نسلهای تلفن همراه  * 1G: نسل اول که تلفنهای همراه آنالوگ را تشکیل میدادند.  * 2G: نسل دوم تلفنهای همراهی که از سیستم دیجیتالی بهره میگیرند.  * 3G: نسل سوم تلفنهای همراه که انتقال داده ها در آن باسرعت بالا (تا 2 مگابایت در ثانیه) صورت میگیرد.  * 4G:نسل چهارم تلفنهای همراه که در آن انتقال داده ها با سرعت 20 مگابایت در ثانیه امکان پذیر بوده و برای مشاهده برنامه های تلویزیونی مناسب میباشد. پیش بینی میگردد که این نسل از تلفن همراه از سال آینده و یا حداکثر تا سال 2010 میلادی به بازار عرضه گردد.  DUAL BAND (باند دوگانه) چیست؟ به قابلیت تلفن همراه در تغییر فرکانسهای ارتباطی اطلاق میگردد. به این معنی که قادر است از فرکانسهای دیجیتالی 800MHZ و هم 1900MHZ برای ارسال و دریافت تماس استفاده کند.  TRI BAND (باند سه گانه) چیست؟ تلفن همراهی که قادر است هر فرکانس دیجیتالی را پشتیبانی کند.  DUAL MODE (حالت دوگانه) چیست؟ به تلفنهای همراهی که قادر میباشند هم از سیستم دیجیتال و هم سیستم آنالوگ استفاده کنند اطلاق میگردد. * CARRIER: به کمپانی تامین کننده سرویسهای ارتباطات راه دور بی سیم کریر میگویند. یا همان اپراتور تلفن همراه.  * NETWORK: شبکه فرستنده امواج مخابراتی تلفن همراه.  * SERVICE PLAN (نوع خدمات): نوع سرویسی که مخابرات به کاربران تلفن همراه ارائه میدهد مانند: عدم نمایش شماره تلفن، ارسال پیام کوتاه، ویدئو کنفرانس و غیره.  *SERVICE AREA=COV
چطور موهایمان را شانه کنیم؟ حالا که برس مناسب را انتخاب کردید خوب است که به چند نکته مهم در مورد چگونه شانه کردن مو اشاره کنیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با موی خود به ملایمت رفتار کنید. غلاف اطراف هر تار مو به سمت پائین رشد می‌کند. هنگام خشک کردن موها با حوله یا شانه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست را حرکت دهید تا مو نشکند. همانطور که در بالا اشاره شد، از برس مناسب برای هر کاری استفاده کنید. برای صاف کردن مو از یک برس گرد و قطور، برای مجعد کردن و حالت دادن از برس گرد نازک و از برس تخت برای صاف و یکدست کردن سطح مو استفاده کنید. استفاده از کرم‌ یا شامپوهای نرم کننده مو پس از حمام کردن، مو را نرم تر کرده و شانه کردن مو را راحت تر می‌کند. موهایتان را پیش از شست وشو با شامپو برس کنید تا خوب از هم جدا شوند. وقتی که مو خیس است شکننده تر است، بنابراین از خشک کردن خشن مو با حوله و شانه زدن و برس کشیدن سفت و سخت باید جدا خودداری کنید. برس زدن باید دو بار در روز (صبح و شب ) و هر بار دست کم یک دقیقه انجام شود. برای از هم جدا کردن موها، ابتدا شانه را روی نقاطی که گره‌های احتمالی وجود دارد بگذارید‌ و گره‌ها را باز کنید. موها را نکشید و به تدریج دسته هایی از مویتان را شانه کنید. بهترین راه برس زدن موها این است که سر به طرف پایین باشد و از پشت گردن به طرف پیشانی موها برس شوند و سپس از کناره ها به طرف بالای سر این کار را ادامه دهید و در انتها با بُرس کردن از پیشانی به طرف پشت سر کار را خاتمه دهید. اگر موهایتان را شستید، صبر کنید تا 80 درصد از موهایتان خشک شوند و بعد برس بکشید. ‌از شامپوهای معمولی و مناسب با نوع موهایتان استفاده کنید. توصیه می‌شود از دو نوع شامپو به طور متناوب استفاده کنید. به قدرت کف اعتماد نکنید، کف زیاد نمی تواند دلیل پاکی و تمیزی موها باشد. اکثر شامپوها نرم کننده هستند و کمتر کف می‌کنند. دو بار شست و شو با شامپو در هفته توصیه می‌شود، اما برای کسانی که احساس لزوم می کنند، شست وشوی هر روزه هم ایرادی ندارد(البته به شرطی که از شامپوهای معمولی و مناسب مو استفاده شود). دو با
زیاد غذا می خورید؟! چرا بعضی از مردم زیاد غذا می خورند ؟تحقیقات جدید نشان می دهد که افراد چاق به علت اختلال در فشار معده ، به خوردن طولانی بیش از دیگران ادامه می دهند . نقیصه ای که به افراد چاق نسبت به افراد با وزن مناسب اجازه می دهد که قبل از احساس پری بیشتر بخورند .به طور طبیعی وقتی شما یک وعده غذا می خورید معده به طور اتوماتیک متسع می شود و فشاری در معده ایجاد نمی شود سپس در یک نقطه مشخص وقتی شما به اندازه کافی می خورید فشار معده افزایش یافته و خوردن متوقف می شود . ولی در افراد چاق معده بیش از افراد لاغر متسع شده و آنها می توانند قبل از اینکه فشار معده افزایش یابد بیش از اندازه غذا بخورند .چاقی با BMI=۳۰ یا بالاتر مشخص می شود و یک ریسک برای عوارضی مثل دیابت ، پرفشاری خون ،‌بیماری قلبی ، سکته ، قطع تنفس در خواب و حتی مرگ زودرس می باشد .افراد چاق بیشتر می خورند :مطالعه روی ۱۰ فرد چاق و ۱۱ لاغر داوطلب با همکاری محققان چینی انجام شد . در این مطالعه ابتدا قبل از خوردن غذا ، فشار معده بوسیله یک ابزار خاص بنام barostate الکترونیک اندازه گیری شد . کاتتر با بالون از طرف دهان بداخل معده عبور داده شده و سپس بالون باد می شود . هنگام پمپ شدن هوا ، فشار وارد بر دیواره معده بر علیه بالون بوسیله کامپیوتر ثبت می شود ." در این مطالعه فشار قبل از غذاخوردن در افراد چاق بالاتر بود . "سپس بعد از اینکه هر فردی غذای یکسانی خورد احساسش بیان می شود . در هر دو گروه افراد چاق و لاغر معده متسع شده و حجم معده افزایش می یابد .ولی در افراد چاق حجم معده بیش از افراد لاغر افزایش یافته ، حتی هنگامی که آنها غذای مساوی مصرف می کنند . از طرفی معده بیماران چاق نسبت به افراد لاغر با میزان غذای بیشتری می تواند تطابق کند .ازطرفی محققان متوجه شدند بعد از اینکه معده افراد لاغر به اندازه مناسب متسع می شود فشار آن افزایش یافته و آنها احساس پری می کنند . بیماران چاق می توانند قبل از اینکه فشار معده شان بالا رود غذای بیشتری در معده جای دهند ، آنان بدون این فشار احساس پری ( سیری ) نمی کنند .قدم بعدی این است که تشخیص دهیم علت این نقص چیست ، مقصر اصلی به نظر می رسد تغییر در اعصابی باشد که عملکرد روده را تنظیم کرده و در نتیجه باعث جلوگیری از متسع شدن مناسب معده می شود .در صورت
10استراتژی برای خوابیدن مجدد بعد از بیداری شبانهآیا تا به حال شده نیمه شب از خواب برخیزید و در حالی که تمامی اهل خانه خواب هستند، شما نتوانید بخوابید؟ می‌دانید علت چیست و چرا نمی‌توانید دوباره بخوابید؟ ما به شما 10 استراتژی معرفی می‌کنیم که با توسل به آنها برگشتن به خواب بعد از بیداری آسان است: 1- استرس را از خود دور کنیدوقتی فکر مشغول است، خوابیدن کار سختی است چون مغز در حال حساب و کتاب کردن است. پیشنهاد می‌کنیم هر شب قبل از خواب تمامی مسایلی را که در شما استرس ایجاد می‌کنند روی یک کاغذ بنویسید. بعد مثل آنکه می‌‌خواهید یک بادکنک را باد کنید یک دم و بازدم عمیق داشته باشید. به این ترتیب تا حد زیادی از نگرانی‌های شما تخلیه می‌شود. این استراتژی به ویژه در کودکان بسیار موثر است.2- خستگی را جا بگذاریدوقتی یک فرد خسته است به این معنی نیست که می‌تواند بخوابد. توصیه می‌کنیم قبل از خواب یک فعالیت آرام بدنی داشته باشید، کتاب بخوانید، جدول حل کنید، بافتنی ببافید یا تلویزیون تماشا کنید. البته به شرطی که فیلم هیجانی نبینید و تلویزیون در اتاق خواب‌تان نباشد.3- موزیک گوش دهیددر برخی افراد خواب مولد حالت اضطراب است. در این گونه موارد تنها کاری که می‌تواند موثر باشد، استفاده از تمرینات ریلکسیشن برای آرام شدن است. به شما پیشنهاد می‌کنیم به موزیک مورد علاقه‌تان گوش کنید یا رادیو را روشن کنید تا به تدریج بتوانید بخوابید.4- به متخصص مراجعه کنیددر صورتی که معمولا ساعت 3 صبح از خواب برمی‌خیزید، یعنی یا مشکل بیولوژیکی دارید یا پزشکی پس به پزشک خود مراجعه کرده و مطمئن شوید که افسرده نیستید یا مشکل تنفس ندارید. مشکلات تنفسی در میان زنان یائسه یا خانم‌هایی که بینی باریکی دارند بسیار رایج است. کمبود آهن نیز می‌تواند سبب حرکت غیرارادی پا شده و شما را از خواب بیدار کند. به این نکته هم توجه کنید که اگر شما ساعت 9 شب می‌خوابید بیدار شدن شما ساعت 4 کاملا طبیعی است.5- تمرین خواب کنیداگر نیمه‌های شب چند بار از خواب برمی‌خیزید، توصیه ما به شما این است که ساعت را نگاه نکنید و بهتر است با خواندن یک کتاب سعی کنید دوباره بخوابید. بعد از چند دقیقه کتاب خواندن چشمان‌تان را ببندید و با شل کردن عضلا
X